Krzysztof Jotko nie będzie walczył już w UFC. Co dalej z karierą Polaka?

Strona głównaSporty walkiMMAKrzysztof Jotko nie będzie walczył już w UFC. Co dalej z karierą...

Występujący od 2013 roku w UFC Krzysztof Jotko nie będzie już występować dłużej pod sztandarem amerykańskiej organizacji. Kontrakt z zawodnikiem urodzonym w Ornecie nie został po jego ostatniej walce przedłużony.

Krzysztof Jotko w UFC

Krzysztof Jotko (24-6) w największej światowej organizacji MMA występował niemalże dekadę. Podczas tego czasu zdołał wziąć udział w 17 pojedynkach. Jego bilans pod egidą wyniósł 11 zwycięstw i sześć porażek. W trakcie swojej kariery za oceanem miał okazję mierzyć się między innymi z takimi zawodnikami jak Uriah Hall czy Sean Strickland. Będąc obiektywnym, nie udało mu się zrobić w UFC furory, jednakże z pewnością zasłużył on na miano solidnej marki w świecie mieszanych sztuk walki.

Dlaczego nie przedłużono kontraktu?

Można spekulować, że włodarze UFC nie zdecydowali się przedłużyć umowy z Polakiem ze względu na prezentowany przez niego styl walki. Zdecydowaną większość swoich zwycięstw Jotko odnosił wskutek decyzji sędziowskich. Spośród 11 triumfów w organizacji Dany White’a tylko jeden z nich udało mu się odnieść przed czasem. Krzysztof Jotko w oktagonie mógł okazać się zatem dla decydentów UFC niewystarczająco przebojowy i widowiskowy.

Co dalej?

Wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości Krzysztof Jotko będzie występować w innej topowej organizacji MMA. Sam zawodnik za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że obecnie prowadzi rozmowy między innymi z Professional Fighters League, ONE Championship i Bellatorem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....