Kacper Koziorzębski kontra Borys Borkowski na gali KSW 80

Strona głównaSporty walkiMMAKacper Koziorzębski kontra Borys Borkowski na gali KSW 80

Kolejnym pojedynkiem dodanym do karty walk gali KSW 80 w Lubinie jest starcie Kacpra Koziorzębskiego z Borysem Borkowskim w wadze półśredniej. Obaj należą do efektownie walczących i wciąż mało doświadczonych zawodników na zawodowych ringach MMA. Faworytem starcia wydaje się być Kacper Koziorzębski. Gala odbędzie się już 17 marca w Lubinie, a organizatorzy podali już niemal całą kartę walk. 

Zapowiada się efektowne starcie

Dwukrotnie większe doświadczenie do ringu wniesie Kacper Koziorzębski (8-5, 4 KO). To sprawia, że to on wskazywany jest w roli faworyta do zwycięstwa nad Borysem Borkowskim (4-2, 3 KO). Obaj znani są z tego, że dają efektowne walki, dlatego w tym pojedynku nie powinno zabraknąć spięć i iskier. Koziorzębski to specjalista od walki w stójce, który stawia na efektowne wymiany. Jedna z jego wcześniejszych walk z Marcinem Krakowiakiem należała do grona najlepszych w KSW w całym 2020 roku i zasłużenie zgarnęła bonus za najlepsze starcie na gali KSW 57. Pojedynek Koziorzębski vs Borkowski zakontraktowano w wadze półśredniej.  

Dla Kacpra Koziorzębskiego będzie to szósty pojedynek w karierze dla organizacji KSW. Na co dzień trenuje on w Bonzai MMA i do klatki wróci po kilku miesiącach. Ostatni raz walczył we wrześniu, gdzie ostatecznie przegrał z Emilem Meekiem. Jego bilans w KSW wynosi 2:3. Borys Borkowski dla KSW walczył do tej pory trzy razy. Również wraca po porażce, której doznał na gali KSW 73. Wówczas musiał uznać wyższość Dominika Humburgera z Czech. Teraz na KSW 80 powalczy o powrót na zwycięską ścieżkę. Borys Borkowski na co dzień trenuje w Pepe MMA i na koncie ma m.in. zwycięstwo z Arkadiuszem Kaszubą. 

Aktualna karta walk KSW 80 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 80 w Lubinie. 

Walka wieczoru

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew

Karta główna

Henrique Da Silva vs Oumar Sy

Tom Breese vs Bartosz Leśko

Damian Piwowarczyk vs Bartek Gładkowicz

Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski

Mateusz Janur vs Andi Vrtačić

Michał Michalski vs TBA

Emilia Czerwińska vs TBA

Wojciech Kazieczko vs TBA

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...