Kamil Szkradek vs Przemysław Górny na gali KSW 80 w Lubinie

Strona głównaSporty walkiMMAKamil Szkradek vs Przemysław Górny na gali KSW 80 w Lubinie

Zapełnia nam się karta walk gali KSW 80, która już 17 marca odbędzie się w Lubinie. W kategorii koguciej zmierzą się Kamil Szkradek i Przemysław Górny. Pierwszy pozostaje niepokonany na zawodowych ringach, a dla drugiego będzie to debiut w organizacji KSW. Choć Przemysław Górny jest bardziej doświadczony, to faworytem wydaje się być Kamil Szkradek. 

Utrzymać miano niepokonanego

Kamil Szkradek (3-0, 1 KO) należy do utalentowanych zawodników polskiego MMA. Do tej pory na zawodowym ringu stoczył trzy pojedynki i wszystkie wygrał. Ostatni z nich miał miejsce w październiku ubiegłego roku i był jednocześnie debiutem Szkradka w organizacji KSW. Polak na pełnym dystansie okazał się lepszy od Davida Martinka z Czech. Na co dzień Kamil Szkradek trenuje w klubie Grappling Kraków. Zanim przeszedł na zawodowstwo, odnosił spore sukcesy w amatorskim MMA. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w Mistrzostwach MMA Stowarzyszenia MMA Polska. W amatorskiej karierze pokonywał m.in. Miłosza Melcherta i Cypriana Wieczorka, którzy są znani kibicom KSW. 

Debiut Górnego w KSW

Przemysław Górny (4-3, 2 KO, 1 Sub) 17 marca w Lubinie zadebiutuje w organizacji KSW. Zawodnik ten posiada większe doświadczenie i będzie to dla niego już ósmy pojedynek na zawodowym ringu. Na co dzień trenuje w klubie Berserker’s Team w Stargardzie. Do starcia z Kamilem Szkradkiem przystąpi po dwóch zwycięstwach z rzędu, które odniósł w 2022 roku. Pokonał wówczas Konrada Dratwę i Kordiana Wacława. Teraz chce kontynuować swoją dobrą passę, choć nie będzie o to łatwo. Kamil Szkradek to solidny i dobrze zapowiadający się fighter. O wszystkim przekonamy się już 17 marca w Regionalnym Centrum Sportu w Lubinie. 

Aktualna karta walk KSW 80 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 80 w Lubinie. 

Walka wieczoru

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew

Karta główna

Henrique Da Silva vs Oumar Sy

Tom Breese vs Bartosz Leśko

Damian Piwowarczyk vs Bartek Gładkowicz

Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski

Mateusz Janur vs Andi Vrtačić

Michał Michalski vs TBA

Emilia Czerwińska vs TBA

Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila

Kamil Szkradek vs Przemysław Górny

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...