STS KOD PROMOCYJNY

Kolejny hit na XTB KSW 89. Sebastian Rajewski vs Wilson Varela

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKolejny hit na XTB KSW 89. Sebastian Rajewski vs Wilson Varela

Do karty walk gali XTB KSW 89 w Gliwicach dodano kolejne hitowe starcie. W klatce zmierza się czołowi zawodnicy wagi lekkiej Sebastian Rajewski i Francuz Wilson Varela. Polak będzie chciał przełamać passę dwóch porażek z rzędu, których doznawał w walkach o pasy mistrzowskie. Po drugiej stronie stanie Varela, który legitymuje się czterema zwycięstwami z rzędu. Zapowiada się bardzo emocjonujący pojedynek. 

Czy Sebastian Rajewski wróci na zwycięską ścieżkę?

Sebastian Rajewski (12-8, 4 KO) to obecnie numer dziewięć rankingu kategorii lekkiej organizacji KSW. Do walki na gali XTB KSW 89 w Gliwicach przystąpi po dwóch porażkach z rzędu. Najpierw w pojedynku o pas mistrzowski przegrał na pełnym dystansie z Marianem Ziółkowskim. Następnie w walce o pas tymczasowy wagi lekkiej musiał uznać wyższość Francuza Salahdine’a Parnasse. Walka skończyła się przed czasem w czwartej rundzie. Sebastian Rajewski po raz ostatni w ringu pojawił się w listopadzie ubiegłego roku. W grudniu w Gliwicach będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę. 

Wilson Varela na fali czterech zwycięstw 

Przed Polakiem trudne zadanie. Wszystko dlatego, że w 16 grudnia zmierzy się z numerem 10 rankingu KSW Francuzem Wilsonem Varelą (10-5, 3 KO, 4 Sub), który jest na fali czterech zwycięstw z rzędu. Dwa z nich odniósł w KSW, gdzie pokonał kolejno Gracjana Szadzińskiego i Łukasza Rajewskiego. Tym samym udanie powrócił do organizacji po porażce z Maciejem Kazieczko w swoim debiucie. Pojedynek Varela kontra Rajewski zapowiada się bardzo emocjonująco. Obaj legitymują się podobnym bilansem i trudno o wskazanie jednoznacznego faworyta. Zwycięzca powinien awansować w rankingu wagi lekkiej. 

Aktualna karta walk XTB KSW 89 w Gliwicach

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 89 w Gliwicach:

Walka wieczoru

Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse

Karta główna

Paweł Pawlak vs Michał Materla

Tomasz Romanowski vs Damian Janikowski

Andrzej Grzebyk vs Madars Fleminas

Rauli Tutarauli vs Marcin Held

Sebastian Rajewski vs Wilson Varela

Szymon Bajor vs Viktor Pešta

Łukasz Charzewski vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...