STS KOD PROMOCYJNY

Kosmetyczne zmiany i debiuty w rankingu KSW po gali we Wrocławiu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKosmetyczne zmiany i debiuty w rankingu KSW po gali we Wrocławiu

Za nami emocjonująca gala KSW 86 we Wrocławiu. W pojedynku wieczoru Szymon Wikłacz w niecodziennych okolicznościach zremisował z Sebastianem Przybyszem i utrzymał tytuł mistrzowski w kategorii koguciej. Organizacja KSW opublikowała najnowszy ranking po wrocławskiej gali. Doszło w nim do kosmetycznych zmian i debiutów. Zmiany dotyczą zestawień w kategoriach koguciej, półśredniej, średniej, półciężkiej i ciężkiej. 

Debiuty w rankingach czterech kategorii wagowych 

Dawno nie mieliśmy takiej sytuacji. W aż czterech kategoriach wagowych w rankingach KSW zadebiutowali nowi zawodnicy. W wadze ciężkiej od razu na piątej pozycji zadebiutował Czech Viktor Pesta, który we Wrocławiu pokonał Filipa Stawowego. Debiut Pesty sprawił, że o jedno miejsce w dół przesunęli się: 6. Filip Stawowy, 7. Štefan Vojčák i 8. Artur Szpilka. Kolejny debiut oglądamy w kategorii średniej, gdzie na ósme miejsce wskoczył Michał Michalski. Zawodnik ten na KSW 86 we Wrocławiu pokonał Dominika Humburgera.

Na ósmym miejscu rankingu wagi półśredniej pojawił się Wiktor Zalewski. Fighter ten we Wrocławiu w efektowny sposób rozbił Kacpra Koziorzębskiego i mocno zaznaczył swoją obecność w organizacji KSW. Ostatni debiut miał miejsce w kategorii koguciej. Nie mogło być inaczej. Na szóstym miejscu w najnowszym zestawieniu pojawił się Serb Miljan Zdravković, który efektownie zadebiutował w KSW, pokonując Mariusza Joniaka. Być może już niedługo zyska prawa pretendenta do walki o pas mistrzowski z Jakubem Wikłaczem. Pojawienie się w rankingu Zdravkovicia sprawiło, że na siódme miejsce spadł Patryk Surdyn, a na ósme Gustavo Oliveira.

Damian Piwowarczyk z awansem w kategorii półciężkiej 

We Wrocławiu z dobrej strony pokazał się również Damian Piwowarczyk. Zawodnik ten efektownie pokonał Łukasza Sudolskiego. Dzięki temu awansował na szóste miejsce w rankingu kategorii półciężkiej. W zestawieniu przesunął się o jedną pozycję i wyprzedził Rafała Kijańczuka. Jego ostatni rywal Łukasz Sudolski pozostał na ósmej pozycji. Kolejne zmiany w rankingach KSW zaobserwujemy po gali KSW 87, która odbędzie się 14 października w czeskim Trzyńcu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...