STS KOD PROMOCYJNY

Karolina Kowalkiewicz przed kolejną szansą. Podtrzyma dobrą serię?

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMAKarolina Kowalkiewicz przed kolejną szansą. Podtrzyma dobrą serię?

Polska zawodniczka wagi słomkowej 20 maja wejdzie do oktagonu UFC. Jej rywalką podczas gali UFC Fight Night 223 będzie Amerykanka, Vanessa Demopoulos. Dla Kowalkiewicz to szansa na to, aby przy swoim nazwisku zapisać trzecie zwycięstwo z rzędu, a dodatkowo 15 w karierze, która kilka lat temu mogła zakończyć karierę.

Kowalkiewicz mogła stracić oko

Kowalkiewicz zaliczyła kilka przegranych pojedynków. Po 10 kolejnych wygranych walkach otrzymała szansę walki o tytuł mistrzyni UFC. Uległa jednak Joannie Jędrzejczyk. Przegrała także kolejną walkę z Claudią Gadelhą. Na przełomie 2017 i 2018 roku wydawało się, że dyspozycja Polki wraca do normy. Wygrała dwa pojedynki i otrzymała szansę walki z Jessicą Andrade, jedną z lepszych zawodniczek wagi słomkowej.

Niestety ale też poniosła porażkę. W dodatku przegrała także kolejne trzy walki. Jedna z nich mogła zakończyć się tragicznie. Polka o mały włos nie traciła oka w starciu z Xiaonan Yan. Ostatecznie skończyło się na strachu. Kowalkiewicz w poprzednim roku znów zaczęła wygrywać. Pojedynek z Demopoulos będzie dobrą szansą ku temu, aby jeszcze poprawić swoje statystyki i być może wrócić do głównej karty walk.

Niepokonana od prawie dwóch lat

Pojedynek z Amerykanką został zaplanowany do części wstępnej. Jest to zapewne duży cios dla zawodniczki, która jeszcze niedawno miała okazję walczyć o mistrzostwo UFC. Zapewne Kowalkiewicz nie wróci już na szczyt. Wszystko jest jednak w strefie domysłów. Zwycięstwo nad Demopoulos może choć odrobinę jej pomóc, a wydaje się, że na „papierze” rywalizacja będzie wyrównana.

34-latka wygrała swoje ostatnie trzy walki. Dwie z nich zakończyły się decyzją sędziów. Zawodniczka pochodząca z Columbus w Ohio w zasadzie stoczyła cztery walki w UFC. Pierwszą z nich, przeciwko J.J. Aldrich przegrała, jednak od sierpnia 2021 roku jest niepokonana. Kowalkiewicz zapewne będzie chciała te serią przerwać.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...