Krzysztof „Diablo” Włodarczyk wkracza do świata MMA

Strona głównaSporty walkiMMAKrzysztof „Diablo” Włodarczyk wkracza do świata MMA

To prawdziwa sensacja. Doświadczony pięściarz i były mistrz świata wagi cruiser Krzysztof „Diablo” Włodarczyk podpisał kontrakt z Fame MMA i zadebiutuje w klatce. Informacja ta została potwierdzona na oficjalnych kanałach polskiej organizacji. Znakomity pięściarz zadebiutuje w MMA podczas gali FAME 19, która odbędzie się 2 września w Krakowie. To spore zaskoczenie, ponieważ w ostatnich miesiącach Krzysztof „Diablo” Włodarczyk z powodzeniem rywalizował w bokserskim ringu. 

Legenda polskiego boksu 

Bez dwóch zdań Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka należy uznawać za legendę polskiego boksu. To były zawodowy mistrz świata organizacji WBC i IBF w kategorii junior ciężkiej. Przez lata dostarczał polskim kibicom ogromnych emocji i z powodzeniem walczył na ringach całego świata. Obecnie 42-letni pięściarz legitymuje się świetnym bilansem walk 66-4-1, z których aż 41 skończył przed czasem na swoją korzyść. Po raz ostatni pojawił się w ringu w maju w Białymstoku, gdy efektownie znokautował Sylverę Louisa. Było to jego dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Wielu ekspertów spodziewało się, że doświadczony Krzysztof „Diablo” Włodarczyk znów powalczy o możliwość walki o tytuł mistrzowski. Po angażu w Fame MMA może to stanąć pod znakiem zapytania. 

Nieoczekiwany debiut w MMA

We wtorek 25 lipca w mediach pojawiła się nieoczekiwana informacja, że Krzysztof „Diablo” Włodarczyk zamienia bokserskie rękawice na te z MMA. Wszystko za sprawą podpisania kontraktu z organizacją FAME MMA. Potwierdzili to jej przedstawiciele, którzy już podali datę oficjalnego debiutu Krzysztofa Włodarczyka w tym sporcie. Nastąpi on 2 września na gali FAME 19 w Tauron Arenie w Krakowie. Bez wątpienia zawodnik ten będzie magnesem dla kibiców, którzy tłumnie powinni wypełnić krakowską halę. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać pierwszego rywala Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka w klatce MMA. Nie tak dawno w MMA zadebiutowali inni zawodowi pięściarze, w tym m.in. Krzysztof Głowacki, Artur Szpilka i Kamil Łaszczyk.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....