STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Krzysztof Jotko wraca do klatki. W grze aż milion dolarów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKrzysztof Jotko wraca do klatki. W grze aż milion dolarów

Krzysztof Jotko związał się z organizacją Professional Fighters League i stanie do walki o milion dolarów w turnieju wagi półciężkiej. Pierwszy pojedynek Polaka zaplanowano na 1 kwietnia w Las Vegas. W najbliższych tygodniach poznamy przeciwnika Krzysztofa Jotko, a w gronie potencjalnych rywali znajdują się m.in. Omari Akhmedov i Thiago Santos. Wcześniej polski fighter przez blisko 10 lat związany był z organizacją UFC. 

Powrót do klatki po zwolnieniu z UFC

Polski wojownik przez lata uznawany był za jednego z najlepszych zawodników organizacji UFC w wadze średniej. Bardzo długo plasował się w czołowej 10 rankingu kategorii średniej i toczył wiele emocjonujących pojedynków. Łącznie w UFC wygrał aż 11 pojedynków. Niestety kilka tygodni temu nieoczekiwanie władze amerykańskiej federacji zwolniły Krzysztofa Jotko. Przez długi czas nie było wiadomo, jak potoczy się dalsza kariera doświadczonego zawodnika z Polski. 

Kontrakt z PFL i szansa na milion dolarów

Ostatecznie Krzysztof Jotko trafił do organizacji Professional Fighters League, gdzie stanie przed szansą walki o milion dolarów. Tyle wynosi główna nagroda w tegorocznym turnieju wagi półciężkiej. Pierwszy pojedynek Polaka już 1 kwietnia w Las Vegas. Póki co nie znamy jego przeciwnika. Wiadomo za to, że do walki o milion dolarów stanie wielu uznanych zawodników. Wśród nich znajdują się m.in. Omari Akhmedov i pogromca Jana Błachowicza Thiago Santos. Na ich tle bilans Krzysztofa Jotko również wygląda solidnie i na pewno stać go na to, aby walczyć z nimi jak równy z równym.

Krzysztof Jotko do tej pory na zawodowych ringach MMA stoczył 30 pojedynków. Aż 24 z nich wygrał, w tym sześć przez nokaut i jeden przez poddanie przeciwnika. W swoim ostatnim pojedynku w organizacji UFC został poddany przez Allena Brendana. Miało to miejsce 1 października ubiegłego roku. Teraz po kilku miesiącach Krzysztof Jotko wróci do ringu i jednocześnie będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę. Polak na co dzień trenuje w American Top Team. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...