STS KOD PROMOCYJNY

Łukasz Brzeski wraca do klatki UFC. Zawalczy 26 sierpnia w Singapurze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAŁukasz Brzeski wraca do klatki UFC. Zawalczy 26 sierpnia w Singapurze

Polski wojownik Łukasz Brzeski dostanie jeszcze jedną szansę na pokazanie się w organizacji UFC. Pierwsze dwa pojedynki przegrał. Jego trzecie starcie w ramach UFC odbędzie się 26 sierpnia w Singapurze. Tam Polak wejdzie do ringu z Waldo Cortesem-Acostą ze Stanów Zjednoczonych. W przypadku porażki Łukasz Brzeski może na dobre pożegnać się z najlepszą organizacją MMA na świecie. 

Czy to ostatnia szansa dla Łukasza Brzeskiego?

Rozpoczynając swoją przygodę z UFC, Łukasz Brzeski (8-3-1) legitymował się bilansem 8-1-1. Niestety na początek swojej przygody z tą organizacją doznał dwóch porażek. Na pełnym dystansie przegrał z Martinem Buday’em i Karlem Williamsem. Po raz ostatni do klatki wszedł w marcu podczas gali UFC Fight Night 221. Teraz podpisał kontrakt na swój trzeci pojedynek. Czeka go trudne zadanie, ponieważ zmierzy się z Amerykaninem Waldo Cortesem-Acostą (9-1-0), dla którego będzie to już czwarta walka w UFC. Do tej pory wygrał 2 z 3 pojedynków dla tej organizacji. W ostatnim z nich musiał jednak uznać wyższość Marcosa Rogerio de Limy. Miało to miejsce pod koniec kwietnia 2023 roku. Podczas gali w Singapurze zarówno Brzeski, jak i Cortes-Acosta będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę. 

Przed przejściem do UFC Polak z sukcesami walczył dla organizacji Babilon MMA, EFN, XFN, EPF czy też PCF. Teraz do tych wyników spróbuje nawiązać na zdecydowanie wyższym poziomie. Nie bez powodu organizacja UFC uznawana jest za najlepszą na świecie. Łukasz Brzeski i Waldo Cortes-Acosta będą walczyć w ramach limitu kategorii ciężkiej. Liczymy na to, że Polak sprawi niespodziankę i pozostanie na dłużej w amerykańskiej organizacji. 

Gala UFC Fight Night 226 już 26 sierpnia

Pojedynek Łukasza Brzeskiego i Waldo Cortesa-Acosty będzie jednym z wydarzeń podczas gali UFC Fight Night 226. Ta odbędzie się 26 sierpnia na obiekcie Singapore Indoor Stadium w miejscowości Kallang. W walce wieczoru w wadze piórkowej zmierzą się Max Holloway i Chan Sung Jung. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Adrianna Sułek tuż za podium MŚ. Świetny bieg Sofii Ennaoui

Świetny start na Mistrzostwach Świata w Eugene w lekkoatletyce zanotowała Adrianna Sułek. Wieloboistka pobiła 37-letni rekord Polski, jednak nie wystarczyło to do miejsca na...