STS KOD PROMOCYJNY

Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe na gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMarcin Krakowiak vs Henry Fadipe na gali XTB KSW 81 w Tomaszowie...

Organizatorzy gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim odsłaniają kolejne karty. Już 22 kwietnia dojdzie do pojedynku Marcina Krakowiaka z Henrym Fadipe z Irlandii. Obaj znani są z efektownych walk i ogromnej ambicji w ringu. Faworytem wydaje się być Henry Fadipe, jednak 22 kwietnia w okrągłym ringu KSW może zdarzyć się wszystko. To kolejne ciekawe zestawienie w karcie walk. 

Ważna walka Marcina Krakowiaka

Dla Marcina Krakowiaka (11-4, 5 KO, 6 Sub) będzie to niezwykle ważna walka. Po raz czwarty w karierze wejdzie do ringu organizacji KSW. Do tej pory na koncie ma dwa zwycięstwa i porażkę. Doznał jej 23 października 2021 roku w pojedynku z Cezarym Kęsikiem. Od tego czasu nie pojawiał się na zawodowych ringach. Oznacza to, że wróci do walk po blisko 1,5 rocznej przerwie. Na pewno będzie chciał powrócić do zwycięstw, choć czeka go trudne zadanie. Henry Fadipe (13-9-1, 9 KO, 3 Sub) to bardzo doświadczony zawodnik, który w ostatnim czasie jest prawdopodobnie w najlepszej dyspozycji w swojej dotychczasowej karierze. 

Seria zwycięstw Henriego Fadipe

Henry Fadipe zadebiutował w organizacji KSW w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas przez poddanie w drugiej rundzie pokonał Alberta Odzimkowskiego i efektownie przywitał się z polską organizacją. Ostatni raz porażki doznał w 2017 roku. Po niej do ringu wrócił dopiero w 2021 roku i od tego czasu odniósł cztery zwycięstwa. Wszystkie przed czasem. To bardzo doświadczony Irlandczyk, którego atutem są siła i spryt. W swoim debiucie w KSW zanotował jedno z najbardziej efektownych poddań w historii organizacji. Teraz będzie chciał pójść za ciosem, a zadaniem Marcina Krakowiaka jest postawienie się Irlandczykowi. Starcie zakontraktowano w kategorii półśredniej. To drugi potwierdzony pojedynek w karcie walk gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim.

Aktualna karta walk XTB KSW 81 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Walka wieczoru

Albert Bartosiński vs Artur Szczepaniak

Karta główna

Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...