Marcin Prachnio w karcie walk na hitową galę UFC 290 w Las Vegas

Strona głównaSporty walkiMMAMarcin Prachnio w karcie walk na hitową galę UFC 290 w Las...

Marcin Prachnio ponownie wejdzie do klatki UFC. Polak weźmie udział w gali UFC 290, która 8 lipca odbędzie się w Las Vegas. Tam 34-letni fighter skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Vitorem Petrino, który dzierży miano niepokonanego. Doświadczenie przemawia za Polakiem, jednak faworytem wydaje się być Petrino. W walce wieczoru na UFC 290 zmierzą się Alexander Volkanovski i Yair Rodriguez. Stawką pojedynku będzie pas UFC w wadze piórkowej. 

Marcin Prachnio odnalazł się w UFC

Polski zawodnik związany jest z organizacją UFC od 2018 roku. Początki były bardzo trudne, ponieważ doznał trzech porażek z rzędu. Wydawało się, że jego przygoda z najlepszą organizacją MMA na świecie szybko dobiegnie końca. Tak się nie stało. Ostatnie cztery walki to trzy zwycięstwa Marcina Prachnio (16-6, 11 KO, 1 SUB), który wskoczył na właściwe tory. W ostatnim pojedynku Polak w lutym tego roku pokonał jednogłośną decyzją sędziów Williama Knighta. Wcześniej w UFC w pokonanym polu pozostawił Khalila Rountree i Isaaca Villanuevę. Wcześniej Marcin Prachnio walczył dla takich organizacji jak: One Championship, Final Fight Championship, HIt Fighting Championship czy też BFC. 

Niepokonany Brazylijczyk na drodze Polaka

Na drodze Polaka pojawi się niepokonany do tej pory Brazylijczyk Vitor Petrino (8-0, 6 KO). Ten ma za sobą tylko jedną walkę w UFC. W marcu tego roku pokonał na punkty Antona Turkalja. Do organizacji UFC trafił dzięki dobrym występom w mniejszych organizacjach oraz efektownemu nokautowi na Dana White’s Contender Series we wrześniu ubiegłego roku. Tam pokonał Rodolfo Bellato. Do tej pory na rozkładzie Petrino brakuje dużych nazwisk, jednak zawodnik ten dopiero buduje swoją pozycję w zawodowym MMA. W starciu z Marcinem Prachnio będzie chciał podtrzymać miano niepokonanego. Doświadczenie przemawia jednak za Polakiem i liczymy na to, że 8 lipca w Las Vegas zobaczymy to w ringu. W walce wieczoru na UFC 290 o pas wagi piórkowej zmierzą się Alexander Volkanovski i Yair Rodriguez.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...