STS KOD PROMOCYJNY

Marcin Prachnio w karcie walk na hitową galę UFC 290 w Las Vegas

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMarcin Prachnio w karcie walk na hitową galę UFC 290 w Las...

Marcin Prachnio ponownie wejdzie do klatki UFC. Polak weźmie udział w gali UFC 290, która 8 lipca odbędzie się w Las Vegas. Tam 34-letni fighter skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Vitorem Petrino, który dzierży miano niepokonanego. Doświadczenie przemawia za Polakiem, jednak faworytem wydaje się być Petrino. W walce wieczoru na UFC 290 zmierzą się Alexander Volkanovski i Yair Rodriguez. Stawką pojedynku będzie pas UFC w wadze piórkowej. 

Marcin Prachnio odnalazł się w UFC

Polski zawodnik związany jest z organizacją UFC od 2018 roku. Początki były bardzo trudne, ponieważ doznał trzech porażek z rzędu. Wydawało się, że jego przygoda z najlepszą organizacją MMA na świecie szybko dobiegnie końca. Tak się nie stało. Ostatnie cztery walki to trzy zwycięstwa Marcina Prachnio (16-6, 11 KO, 1 SUB), który wskoczył na właściwe tory. W ostatnim pojedynku Polak w lutym tego roku pokonał jednogłośną decyzją sędziów Williama Knighta. Wcześniej w UFC w pokonanym polu pozostawił Khalila Rountree i Isaaca Villanuevę. Wcześniej Marcin Prachnio walczył dla takich organizacji jak: One Championship, Final Fight Championship, HIt Fighting Championship czy też BFC. 

Niepokonany Brazylijczyk na drodze Polaka

Na drodze Polaka pojawi się niepokonany do tej pory Brazylijczyk Vitor Petrino (8-0, 6 KO). Ten ma za sobą tylko jedną walkę w UFC. W marcu tego roku pokonał na punkty Antona Turkalja. Do organizacji UFC trafił dzięki dobrym występom w mniejszych organizacjach oraz efektownemu nokautowi na Dana White’s Contender Series we wrześniu ubiegłego roku. Tam pokonał Rodolfo Bellato. Do tej pory na rozkładzie Petrino brakuje dużych nazwisk, jednak zawodnik ten dopiero buduje swoją pozycję w zawodowym MMA. W starciu z Marcinem Prachnio będzie chciał podtrzymać miano niepokonanego. Doświadczenie przemawia jednak za Polakiem i liczymy na to, że 8 lipca w Las Vegas zobaczymy to w ringu. W walce wieczoru na UFC 290 o pas wagi piórkowej zmierzą się Alexander Volkanovski i Yair Rodriguez.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...