Marcin Tybura w walce wieczoru na gali UFC w Londynie

Strona głównaSporty walkiMMAMarcin Tybura w walce wieczoru na gali UFC w Londynie

Marcin Tybura po serii dobrych występów dla organizacji UFC otrzymał duże wyróżnienie. Polski fighter będzie jednym z bohaterów walki wieczoru na gali UFC w Londynie, która odbędzie się 22 lipca w O2 Arenie. Marcin Tybura wejdzie do ringu z Anglikiem Tomem Aspinallem, który wraca po kontuzji kolana. Zapowiada się bardzo emocjonujące starcie wagi ciężkiej. Nieznacznym faworytem wydaje się być Aspinall. 

Polak w drodze po kolejne skalpy 

Angaż w walce wieczoru gali UFC do dla Marcina Tybury (24-7-0, 9 KO, 6 Sub) nagroda za świetną postawę w ostatnich miesiącach. Polak z organizacją UFC związany jest już od 2016 roku. Wygrał 7 z 8 ostatnich pojedynków i sukcesywnie pnie się w rankingu wagi ciężkiej najlepszej organizacji MMA na świecie. Obecnie zajmuje w nim 10. miejsce i z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Po raz ostatni do ringu wszedł na początku lutego tego roku, gdzie na pełnym dystansie pokonał Blagoja Iwanowa. W ubiegłym roku stoczył jeden pojedynek, gdy także na punkty okazał się lepszy od Aleksandra Romanova. 

Teraz przed nim kolejne duże wyzwaniem. Marcin Tybura wystąpi w walce wieczoru na gali UFC w Londynie 22 lipca. Tam zmierzy się z Anglikiem Tomem Aspinallem (12-3-0, 9 KO, 3 Sub), który do momentu odniesienia kontuzji kolana uznawany był za jednego z najlepszych fighterów na Wyspach Brytyjskich. Teraz wraca po długiej rehabilitacji i jego forma będzie niewiadomą. 

Anglik jest faworytem 

Tom Aspinall po raz ostatni w ringu pojawił się w lipcu ubiegłego roku. Wówczas już po 15 sekundach musiał poddać walkę z Curtisem Balydesem z powodu poważnej kontuzji kolana. Wcześniej Anglik notował serię ośmiu zwycięstw z rzędu. Z organizacją UFC związany jest od 2020 roku. Obecnie zajmuje piąte miejsce w rankingu wagi ciężkiej. W Londynie będzie walczył przed własną publicznością, co dodatkowo zwiększa jego szanse na zwycięstwo. Wierzymy jednak w to, że w O2 Arenie Marcin Tybura pokaże się z dobrej strony i powalczy o prestiżowy triumf. Z pewnością zbliżyłby on go do ewentualnej walki o pas mistrzowski UFC. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...