STS KOD PROMOCYJNY

Marian Ziółkowski nie wystąpi na KSW 76. Zastąpi go Rajewski.

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMarian Ziółkowski nie wystąpi na KSW 76. Zastąpi go Rajewski.

Marian Ziółkowski w walce wieczoru KSW 76 miał zmierzyć sie z Salahdinem Parnassem. Niestety Polak z powodu kontuzji musiał wycofać się z pojedynku na niespełna miesiąc przed planowaną galą w Grodzisku Mazowieckim. Jego miejsce w main evencie zajmie Sebastian Rajewski. To on zawalczy z Salahdinem Parnassem o tymczasowy pas KSW w wadze lekkiej. Gala odbędzie się 12 listopada. 

Kontuzja nogi przeszkodziła w starciu mistrzów 

Pojedynek Mariana Ziółkowskiego z Francuzem Salahdinem Parnassem zapowiadał się pasjonująco. Obaj dzierżą pasy mistrzowskie różnych kategorii wagowych. Polak jest posiadaczem pasa wagi lekkiej, a Parnasse wagi piórkowej. Stawką walki na KSW 76 miał być pas, który jest w posiadaniu Ziółkowskiego. Niestety do tego nie dojdzie, ponieważ popularny “Golden Boy” ma problem zdrowotny. Kontuzja nogi okazała się na tyle poważna, że nie będzie w stanie wyjść do ringu 12 listopada w Grodzisku Mazowieckim. Wydaje się, że walka ta zostanie po prostu odroczona i dwaj mistrzowie spotkają się jeszcze w ringu federacji KSW. 

Sebastian Rajewski w miejsce Ziółkowskiego 

Miejsce Mariana Ziółkowskiego w walce wieczoru na KSW 76 zajmie Sebastian Rajewski. To niedawny pretendent do tytułu w wadze lekkiej, który musiał uznać wyższość “Golden Boya”. Stawką nowego pojedynku Rajewski – Parnasse będzie tymczasowy pas federacji KSW w wadze lekkiej. Faworytem wydaje się być Francuz, jednak Sebastiana Rajewskiego stać na sprawienie niespodzianki. Pewną niewiadomą pozostaje to, jak Polak będzie w stanie przygotować się do tej walki. O wskoczeniu do karty walk dowiedział się na niespełna miesiąc przed galą. Tym samym do ringu wejdzie niemal z marszu, jednak może to być jego atutem. O wszystkim przekonamy sie już 12 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim. 

W karcie walk znajdują się już takie pojedynki jak:

Sebastian Rajewski vs Salahdine Parnasse

Adrian Bartosiński vs Krystian Kaszubowski

Paweł Pawlak vs Bartosz Leśko

Brian Hooi vs Artur Szczepaniak

Pewny występu na KSW 76 jest już Albert Odzimkowski, który czeka na wyłonienie swojego przeciwnika. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...