Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse na gali XTB KSW Colosseum 2

Strona głównaSporty walkiMMAMarian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse na gali XTB KSW Colosseum 2

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym w Warszawie w końcu dojdzie do pojedynku Mariana Ziółkowskiego z Salahdine‘em Parnasse’em. Pierwotnie planowano go już wcześniej, jednak przed KSW 76 Polak musiał wycofać się z powodu kontuzji. Już 3 czerwca dojdzie do tego pojedynku mistrzów, a jego stawką będzie pas kategorii lekkiej organizacji KSW. To kolejna hitowa walka na XTB KSW Colosseum 2.

Marian Ziółkowski broni tytułu 

Od dwóch lat Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) dzierży tytuł mistrza kategorii lekkiej organizacji KSW. Teraz stanie do kolejnej obrony z Salahdine’em Parnasse’em (17-1, 2 KO, 7 Sub). Pierwotnie miała ona mieć miejsce kilka miesięcy temu na KSW 76. Niestety wtedy przed walką Ziółkowski doznał urazu i ostatecznie musiał się wycofać. Wierzymy, że teraz nic nie stanie na przeszkodzie i za niespełna trzy miesiące obaj wyjdą do ringu na Stadionie Narodowym w Warszawie. To kolejne hitowe starcie na gali XTB KSW Colosseum 2 i na ten moment trudno wskazać zdecydowanego faworyta. 

Polak tytuł w wadze lekkiej zdobył w grudniu 2020 roku. Wówczas pokonał Romana Szymańskiego. W kolejnych obronach okazał się lepszy od Macieja Kazieczko, Borysa Mańkowskiego i Sebastiana Rajewskiego. Do starcia z Salahdine’em Parnasse’em przystąpi po czterech zwycięstwach z rzędu i będzie chciał kontynuować swoją serię. 

Salahdine Parnasse to mistrz kategorii koguciej

Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ Francuz Salahdine Parnasse to obecny mistrz wagi piórkowej organizacji KSW, a także tymczasowy mistrz kategorii lekkiej. Ten ostatni tytuł wywalczył na KSW 76, gdy bez większych problemów pokonał Sebastiana Rajewskiego. Do tej pory Francuz przegrał tylko jeden zawodowy pojedynek i tym razem również chce wyjść z walki zwycięsko. To zapowiada wielkie emocje, których kibice doświadczą już 3 czerwca. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Karta główna

Mamed Chalidow vs TBA

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...