STS KOD PROMOCYJNY

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse na gali XTB KSW Colosseum 2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMarian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse na gali XTB KSW Colosseum 2

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym w Warszawie w końcu dojdzie do pojedynku Mariana Ziółkowskiego z Salahdine‘em Parnasse’em. Pierwotnie planowano go już wcześniej, jednak przed KSW 76 Polak musiał wycofać się z powodu kontuzji. Już 3 czerwca dojdzie do tego pojedynku mistrzów, a jego stawką będzie pas kategorii lekkiej organizacji KSW. To kolejna hitowa walka na XTB KSW Colosseum 2.

Marian Ziółkowski broni tytułu 

Od dwóch lat Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) dzierży tytuł mistrza kategorii lekkiej organizacji KSW. Teraz stanie do kolejnej obrony z Salahdine’em Parnasse’em (17-1, 2 KO, 7 Sub). Pierwotnie miała ona mieć miejsce kilka miesięcy temu na KSW 76. Niestety wtedy przed walką Ziółkowski doznał urazu i ostatecznie musiał się wycofać. Wierzymy, że teraz nic nie stanie na przeszkodzie i za niespełna trzy miesiące obaj wyjdą do ringu na Stadionie Narodowym w Warszawie. To kolejne hitowe starcie na gali XTB KSW Colosseum 2 i na ten moment trudno wskazać zdecydowanego faworyta. 

Polak tytuł w wadze lekkiej zdobył w grudniu 2020 roku. Wówczas pokonał Romana Szymańskiego. W kolejnych obronach okazał się lepszy od Macieja Kazieczko, Borysa Mańkowskiego i Sebastiana Rajewskiego. Do starcia z Salahdine’em Parnasse’em przystąpi po czterech zwycięstwach z rzędu i będzie chciał kontynuować swoją serię. 

Salahdine Parnasse to mistrz kategorii koguciej

Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ Francuz Salahdine Parnasse to obecny mistrz wagi piórkowej organizacji KSW, a także tymczasowy mistrz kategorii lekkiej. Ten ostatni tytuł wywalczył na KSW 76, gdy bez większych problemów pokonał Sebastiana Rajewskiego. Do tej pory Francuz przegrał tylko jeden zawodowy pojedynek i tym razem również chce wyjść z walki zwycięsko. To zapowiada wielkie emocje, których kibice doświadczą już 3 czerwca. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Karta główna

Mamed Chalidow vs TBA

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy, którzy wygrali Ligę Mistrzów | Ilu wygrało LM, kto zagrał w finale?

Nie jest łatwo podnieść puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ten może należeć tylko do najsilniejszych piłkarskich klubów, a tak się niestety składa, że...