Michał Kita nowym rywalem Daniela Omielańczuka. Pešta wypada przez chorobę

Strona głównaSporty walkiMMAMichał Kita nowym rywalem Daniela Omielańczuka. Pešta wypada przez chorobę

Nie z Viktorem Peštą, a z Michałem Kitą zmierzy się Daniel Omielańczuk na gali KSW 79 w czeskim Libercu. Choć pierwotnie Polak miał rywalizować z czeskim fighterem, to jednak ten na 10 dni przed walką musiał się z niej wycofać z powodu kontuzji. W ostatniej chwili puste miejsce w karcie walk wypełnił doświadczony Polak Michał Kita, który w przeszłości dwukrotnie walczył o tytuł mistrza wagi ciężkiej organizacji KSW. Gala w Libercu już 25 lutego.

Viktor Pešta wypada przez chorobę

Wielu kibiców czekało na pojedynek Daniela Omielańczuka (26-13-1 1NC, 6 KO, 10 Sub) z groźnym Czechem Viktorem Peštą. Niestety na 10 dni przed galą KSW 79 dowiedzieliśmy sie, że przeciwnik Polaka zmuszony jest do wycofania się. Jest to związane z chorobą, której się nabawił. Viktor Pešta nie byłby w stanie na czas się wyleczyć, a także wypracować odpowiedniej formy fizycznej. W związku z tym wycofał się z pojedynku, jednak nie jest wykluczone, że za jakiś czas dojdzie do jego konfrontacji z Danielem Omielańczukiem. 

Doświadczony Michał Kita w starciu z Omielańczukiem

Miejsce Viktora Pešty w karcie walk zajął Polak Michał Kita (21-15-1, 13 KO, 5 Sub). To niezwykle doświadczony zawodnik, który od 2006 roku walczy w formule MMA. Do tej pory ma na swoim koncie już 37 zawodowych pojedynków, z czego 21 wygrał. Dwukrotnie stawał przed szansą na zdobycie pasa mistrzowskiego organizacji KSW w wadze ciężkiej, jednak wówczas musiał uznać wyższość rywali. Michał Kita wraca do klatki po dwóch porażkach, które odniósł w ubiegłym roku. Teraz 42-letni zawodnik będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę, jednak nie będzie o to łatwo. Faworytem tego starcia wydaje się być Daniel Omielańczuk. Do starcia dojdzie na gali KSW 79, która odbędzie się 25 lutego w czeskim Libercu. 

Karta walk KSW 79

Gala KSW 79 odbędzie się 25 lutego w Libercu. Tym samym federacja po raz pierwszy w historii zawita do Czech i od razu z mocnym uderzeniem. Poniżej pełna karta walk gali KSW 79. 

Walka wieczoru

Phil De Fries vs Todd Duffee

Karta główna

Dominik Humburger vs Nemanja Nikolić

Daniel Omielańczuk vs Michał Kita

Arkadiusz Wrzosek vs Tomáš Možný

Brian Hooi vs Jivko Stoimenov

Andreas Gustafsson vs David Hošek

Ramzan Jembiev vs Murilo Delfino

Natalia Baczyńska-Krawiec vs Petra Částková

Frederico Komuenha vs Matyas Viszlay

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...