STS KOD PROMOCYJNY

Michał Oleksiejczuk w sierpniu zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Rywalem słynny Sam Alvey

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMichał Oleksiejczuk w sierpniu zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Rywalem słynny Sam...

Wszystko wskazuje na to, że Cezary Oleksiejczuk ponownie zawita do oktagonu organizacji UFC już w sierpniu. Polak zadebiutuje wówczas w nowej kategorii wagowej – do 84 kilogramów. Jego rywalem będzie dobrze znany za oceanem Sam Alvey.

Debiut w nowej kategorii wagowej

Dla naszego reprezentanta sierpniowa konfrontacja będzie inauguracyjnym występem w kategorii średniej. Wcześniej Michał Oleksiejczuk (16-5, 1 NC) występował nominalnie w kategorii półciężkiej, jednak po przegranej walce w Dustinem Jacobym, w marcu tego roku, postanowił sprawdzić się w nowej dywizji.

Rywalem słynny Sam Alvey

Przeciwnikiem Michała Oleksiejczuka ma być Sam Alvey (33-17-1, 1 NC), zawodnik słynący w Stanach Zjednoczonych z niechlubnego rekordu. Amerykanin po raz ostatni odnotował zwycięstwo w styczniu 2018 roku, a więc ponad cztery lata temu, a mimo wszystko w dalszym ciągu jest zawodnikiem UFC. Nie udało mu się wygrać w swoich ostatnich ośmiu pojedynkach, w których siedmiokrotnie okazywał się gorszy od swoich oponentów, a raz sędziowie orzekli remis. Atutem Alveya z pewnością jest doświadczenie, jednak mimo to potyczka z nim nie powinna dla Oleksiejczuka dużym wyzwaniem.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...