Michał Oleksiejczuk w sierpniu zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Rywalem słynny Sam Alvey

Strona głównaSporty walkiMMAMichał Oleksiejczuk w sierpniu zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Rywalem słynny Sam...

Wszystko wskazuje na to, że Cezary Oleksiejczuk ponownie zawita do oktagonu organizacji UFC już w sierpniu. Polak zadebiutuje wówczas w nowej kategorii wagowej – do 84 kilogramów. Jego rywalem będzie dobrze znany za oceanem Sam Alvey.

Debiut w nowej kategorii wagowej

Dla naszego reprezentanta sierpniowa konfrontacja będzie inauguracyjnym występem w kategorii średniej. Wcześniej Michał Oleksiejczuk (16-5, 1 NC) występował nominalnie w kategorii półciężkiej, jednak po przegranej walce w Dustinem Jacobym, w marcu tego roku, postanowił sprawdzić się w nowej dywizji.

Rywalem słynny Sam Alvey

Przeciwnikiem Michała Oleksiejczuka ma być Sam Alvey (33-17-1, 1 NC), zawodnik słynący w Stanach Zjednoczonych z niechlubnego rekordu. Amerykanin po raz ostatni odnotował zwycięstwo w styczniu 2018 roku, a więc ponad cztery lata temu, a mimo wszystko w dalszym ciągu jest zawodnikiem UFC. Nie udało mu się wygrać w swoich ostatnich ośmiu pojedynkach, w których siedmiokrotnie okazywał się gorszy od swoich oponentów, a raz sędziowie orzekli remis. Atutem Alveya z pewnością jest doświadczenie, jednak mimo to potyczka z nim nie powinna dla Oleksiejczuka dużym wyzwaniem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...