STS KOD PROMOCYJNY

Niewykorzystana szansa Haratyka. Tytuł organizacji Ares Fighting Championship był blisko

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMANiewykorzystana szansa Haratyka. Tytuł organizacji Ares Fighting Championship był blisko

O sporym pechu i niewykorzystanej szansy może mówić Rafał Haratyk. Polski zawodnik MMA miał na wyciągnięcie ręki tytuł mistrza wagi średniej francuskiej organizacji Ares Fighting Championship, jednak na 25 sekund przed końcem walki został poddany. Ostatecznie Rafał Haratyk przegrał z faworyzowanym Abdoulem Abdouraguimowem. Polak pokazał się jednak z bardzo dobrej strony. 

Walka układała się po myśli Polaka

Jeszcze przed pojedynkiem Rafała Haratyka stawiano w roli underdoga. Zdecydowanym faworytem był Abdoul Abdouraguimow. Ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych w Paryżu na gali Ares FC 11 35-letni Polak długimi fragmentami kontrolował starcie wieczoru i był blisko sięgnięcia po tytuł. Popularny „Polski Czołg” doskonale spisywał się zarówno w parterze, jak i w stójce. Walczył bardzo mądrze i był zdecydowanie lepszy od rywala w obu płaszczyznach. To sprawiało, że jeszcze na kilkadziesiąt sekund przed końcem walki był bardzo blisko wygranej i sprawienia niespodzianki. Musiał tylko zachować odpowiednią koncentrację do końca i unikać szarż Abdoula Abdouraguimowa. 

Niewykorzystana szansa i poddanie na sekundy przed końcem 

Gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu finałowi, to Rafałowi Haratykowi przytrafił się moment dekoncentracji. To wykorzystał doświadczony Abdoul Abdouraguimow. Na 25 sekund przed końcem założył Polakowi dźwignię prostą na staw kolanowy. Ostatecznie Rafał Haratyk musiał odklepać i przegrał ten pojedynek przez poddanie. Do największego sukcesu w jego karierze zabrakło zaledwie 25 sekund. Niestety musiał obejść się smakiem, choć pokazał się ze znakomitej strony. Kto wie, czy w najbliższych miesiącach nie dostanie kolejnej dużej walki w organizacji Ares Fighting Championship. Po zwycięstwie Abdoul Abdouraguimow został pierwszym podwójnym mistrzem organizacji Ares, ponieważ w swoich rękach posiada tytuły zarówno w wadze średniej, jak i wcześniej zdobyty w wadze półśredniej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...