Michał Oleksiejczuk z nowym rywalem w swojej najbliższej walce na UFC Fight Night

Strona głównaSporty walkiMMAMichał Oleksiejczuk z nowym rywalem w swojej najbliższej walce na UFC Fight...

Z walki z Michałem Oleksiejczukiem wycofał się na niecałe dwa tygodnie przed galą UFC Fight Night Albert Duraev. W takich okolicznościach nie wiadomo było, czy 17 grudnia finalnie zobaczymy Polaka w oktagonie. Włodarzom amerykańskiej organizacji udało się jednak szybko znaleźć zastępstwo i występ „Huzara” nie jest zagrożony.

Zmiany na ostatnią chwilę

Po wycofaniu się Alberta Duraeva (15-4) nowym przeciwnikiem naszego reprezentanta miał według doniesień zostać Nick Maximov (8-2), dla którego byłoby to już czwarte starcie w 2022 roku. Ostatecznie jednak, to nie on skrzyżuje rękawice z Polakiem na gali UFC Fight Night 17 grudnia. Oficjalnie Michał Oleksiejczuk zawalczy z Codym Brundage (8-2).

Oleksiejczuk faworytem

Podobnie jak w przypadku potencjalnej walki z Maximovem, nasz reprezentant jest o wiele bardziej doświadczony niż Brundage. Amerykanin ma na swoim koncie obecnie 10 walk w zawodowym MMA, podczas gdy Polak stoczył 22 takie pojedynki. Oleksiejczuk zadebiutował ponadto 5 lat wcześniej od swojego najbliższego rywala. Dosiadczenie będzie więc ogromnym atutem po stronie „Huzara”, który jest wyraźnym faworytem.

Kurs w zakładach bukmacherskich STS na zwycięstwo Oleksiejczuka wynosi 1.45, podczas gdy triumf Brundage’a wyceniany jest stawką 2.75.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Rok 2022 jeszcze nie dobiegł końca, a kibice tenisa już są spragnieni kolejnych turniejów i możliwości oglądania liderki światowego rankingu WTA na korcie. Jak...