STS KOD PROMOCYJNY

Oskar Szczepaniak vs Adrian Gralak na gali KSW 86 we Wrocławiu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAOskar Szczepaniak vs Adrian Gralak na gali KSW 86 we Wrocławiu

Na gali KSW 86 we Wrocławiu dojdzie do pojedynku młodych polskich wojowników Oskara Szczepaniaka i Adriana Gralaka. To oni otworzą wydarzenie w hali Orbita, które odbędzie się 16 września. Pojedynek odbędzie się w wadze półśredniej, a obaj zawodnicy mają już za sobą debiuty w organizacji KSW i legitymują się dobrymi bilansami walk. Spodziewamy się ciekawego starcia, które z przytupem otworzy galę KSW 86. 

Szczepaniak przed szansą na trzecie zwycięstwo z rzędu 

Oskar Szczepaniak (4-1, 1 KO) to 24-letni zawodnik, który debiutował w formule zawodowego MMA w 2020 roku. Na co dzień związany jest z zespołem Berserkers Team. Zanim przeszedł na zawodowstwo, to legitymował się świetnym bilansem 36. wygranych walk. Na koncie ma również liczne medale międzynarodowych imprez w jiu-jitsu. Z organizacją KSW związany jest od lutego 2022 roku. W swoim debiucie przegrał na punkty z Yannem Liasse. Na drugi pojedynek czekał do stycznia 2023 roku. Wówczas na pełnym dystansie okazał się lepszy od Raimondasa Krilaviciusa. Wcześniej z powodzeniem walczył dla organizacji Babilon MMA oraz SBS. 

Gralak chce wrócić na zwycięską ścieżkę 

Po drugiej stronie ringu stanie 26-letni Adrian Gralak (5-1 1NC, 2 KO, 1 Sub) z klubu WCA. On w organizacji KSW debiutował w październiku ubiegłego roku. Ostatecznie jego pojedynek z Yannem Liasse został uznany za nieodbyty. Obaj weszli ponownie do ringu w grudniu ubiegłego roku na gali KSW 77. Wtedy w drugiej rundzie Gralak przegrał przez poddanie. Była to jego pierwsza porażka w zawodowej karierze. Wcześniej zanotował pięć zwycięstwa dla takich organizacji jak: Babilon MMA, CG, Strife czy też Fight Rose. 

Aktualna karta walk KSW 86 we Wrocławiu 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 86 we Wrocławiu: 

Walka wieczoru 

Jakub Wikłacz vs Sebastian Przybysz

Karta główna

Michał Michalski vs Dominik Humburger

Dawid Śmiełowski vs Lom-Ali Eskiev

Filip Stawowy vs Viktor Pešta

Artur Szczepaniak vs Igor Michaliszyn

Kacper Koziorzębski vs Wiktor Zalewski

Oskar Szczepaniak vs Adrian Gralak

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...