Patryk Surdyn zmierzy się z Werllesonem Martinsem na gali XTB KSW 81

Strona głównaSporty walkiMMAPatryk Surdyn zmierzy się z Werllesonem Martinsem na gali XTB KSW 81

Na gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim zmierzą się Patryk Surdyn oraz Werlleson Martins z Brazylii. Obaj należą do czołowych fighterów organizacji KSW w wadze koguciej. Większe doświadczenie do ringu wniesie Martins, jednak Surdyn na pewno nie jest na straconej pozycji. W przypadku zwycięstwa Polak może przeskoczyć w rankingu swojego rywala i zbliżyć się do walk mistrzowskich. Gala w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się 22 kwietnia. 

Duże wyzwanie przed Patrykiem Surdynem 

Patryk Surdyn (7-2, 1 KO, 2 Sub) to obecnie numer sześć w rankingu kategorii koguciej w organizacji KSW. Do tej pory stoczył już cztery pojedynki w największej organizacji MMA w Polsce, a dwa ostatnie wygrał. Do walki z Werllesonem Martinsem (17-5, 5 KO, 8 Sub) przystąpi po zwycięstwach nad Czechem Davidem Martinkiem i Brazylijczykiem Gustavo Oliveirą. Wcześniejsze dwa pojedynki przegrał i dotychczas to jego jedyne porażki w karierze. Na co dzień Patryk Surdyn trenuje w Fight Club Łomża, a zanim związał się z KSW, to sięgnął po tytuł mistrzowski organizacji Armia Fight Night. 

Werlleson Martins to były pretendent do tytułu 

Brazylijczyk Werlleson Martins wydaje się być nieznacznym faworytem tej walki. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w rankingu wagi koguciej, a wcześniej był nawet pretendentem do tytułu mistrzowskiego organizacji KSW. Na gali KSW 69 musiał uznać wyższość Sebastiana Przybysza, jednak dał dobrą walkę. Później walczył jeszcze na KSW 74, gdzie na pełnym dystansie pokonał Pwła Polityło. Teraz po raz trzeci w karierze wyjdzie do ringu KSW. Wcześniej z dużymi sukcesami walczył m.in. w federacji SBC z Bałkanów. 

Aktualna karta walk XTB KSW 81 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Walka wieczoru

Albert Bartosiński vs Artur Szczepaniak

Karta główna

Tomasz Sarara vs Errol Zimmerman

Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe

Igor Michaliszyn vs Krystian Bielski

Werlleson Martins vs Patryk Surdyn 

Filip Stawowy vs Marek Samociuk 

Karolina Owczarz vs Adrianna Kreft

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....