STS KOD PROMOCYJNY

Paweł Pawlak kontra Tomasz Romanowski o pas KSW na Stadionie Narodowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPaweł Pawlak kontra Tomasz Romanowski o pas KSW na Stadionie Narodowym

Paweł Pawlak i Tomasz Romanowski powalczą o pas wagi średniej a gali XTB KSW Colosseum 2 w czerwcu na Stadionie Narodowym. To drugi mistrzowski pojedynek tej gali i jedna z najciekawszych walk Polaków w KSW w ostatnich miesiącach. Obaj legitymują się świetnymi seriami zwycięstw z rzędu, jednak 3 czerwca w Warszawie jeden z nich będzie musiał zaznać goryczy porażki. Drugi ucieszy się z zostania nowym mistrzem organizacji w wadze średniej. 

Paweł Pawlak po siódme zwycięstwo z rzędu 

W Warszawie w ringu na Stadionie Narodowym stanął dwaj najlepsi zawodnicy wagi średniej organizacji KSW. Zmierzą się o wakujący pas mistrza. Paweł Pawlak (21-4-1 10 KO, 3 Sub) stanie przed szansą na swoje siódme zwycięstwo z rzędu na zawodowych ringach. Popularny „Plastinho” pozostaje niepokonany już od ośmiu pojedynków, a ostatni raz przegrał w grudniu 2018 roku. Od tego czasu wygrał siedem walk i jedną zremisował z Adrianem Bleszyńskim. Ostatnie trzy pojedynki stoczył dla KSW. Pokonał w nich kolejno: Damiana Janikowskiego, Cezarego Kęsika i Toma Breese’a. Dzięki temu wskoczył na pozycję numer jeden w rankingu wagi średniej. 

Tomasz Romanowski z chrapką na pas mistrzowski 

Bez wątpienia Tomasz „Tommy” Romanowski również ma chrapkę na zdobycie pasa mistrzowskiego. Dla organizacji KSW stoczył już siedem pojedynków, z czego sześć wygrał. Do walki o pas przystąpi na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Na rozkładzie ma m.in.: Andrzeja Grzebyka, Cezarego Kęsika i Radosława Paczuskiego. Dzięki temu awansował na drugie miejsce w rankingu wagi średniej i dostanie szansę walki o pas. Pojedynek z Pawlakiem zapowiada się bardzo emocjonująco. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Mamed Chalidow vs Scott Askham

Karta główna

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Radosław Paczuski vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...

Polska – Turcja typy, kursy, bonus 10.06

Przed Polakami ostatni sprawdzian przed udziałem w mistrzostwach Europy 2024. W poniedziałek 10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie podejmą Turków. Do meczu podejdą...