STS KOD PROMOCYJNY

Pierwsza walka ogłoszona. Mocne stracie podczas KSW 86

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMAPierwsza walka ogłoszona. Mocne stracie podczas KSW 86

Fani sportów walki mogą powoli przygotowywać się do kolejnej, ciekawe gali. Podczas KSW 86 w oktagonie mamy zobaczyć starcie Michała Michalskiego z Dominikiem Humburgerem.

Nokaut bardziej niż pewny?

Polsko-czeski pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco przede wszystkim dlatego, że naprzeciwko siebie stanie dwóch zawodników lubujących się w nokautach. Głownie jest to jednak skierowane w stronę czeskiego fightera.

Humburger w dotychczasowej karierze wychodził do oktagonu siedmiokrotnie. Za każdym razem wychodził z niego zwycięsko. Co ciekawe w aż sześciu przypadkach z siedmiu wygrywał przez nokaut. Polski zawodnik nie ma aż tak dobrego bilansu.

Michalski stoczył w karierze 15 pojedynków. Wygrał 10 z nich, z czego sześć przez nokaut. Można więc oczekiwać, że w oktagonie walka będzie na całego. Nie ma jednak pewności, czy lepszym zawodnikiem tego starcia będzie Polak czy Czech.

Wikłacz obroni pas?

Jak na razie ogłoszona została zaledwie jedna, pełna walka. Poza zapowiadanym starciem Michała Michalskiego i Dominika Humburgera kibice będą mogli zobaczyć w akcji innych zawodników, między innymi Kacpra Koziorzębskiego (9-5 4 KO).

Najciekawszym pojedynkiem będzie walka wieczoru. Choć nie jest znany jej pełny skład, tak można być pewnym, że pojedynek Jakuba Wikłacza w obronie pasa KSW w wadze koguciej będzie pełny emocji.

KARTA WALK KSW 86

  • 61,2 kg: Jakub Wikłacz (14-3-1) – TBA
  • 83,9 kg: Michał Michalski (10-5, 6 KO) – Dominik Humburger (7-0, 6 KO)
  • 77,1 kg: Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO)
Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...