STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Wawrzyniak obronił pas mistrza wagi średniej organizacji Babilon MMA. Podsumowanie gali w Jaworznie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPiotr Wawrzyniak obronił pas mistrza wagi średniej organizacji Babilon MMA. Podsumowanie gali...

Piotr Wawrzyniak udanie przystąpił do obrony pasa mistrzowskiego wagi średniej organizacji Babilon MMA. Na gali w Jaworznie efektownie znokautował Adriana Błeszyńskiego. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie ciężkim nokautem, a Piotr Wawrzyniak potwierdził w ten sposób swoją przewagę w ringu. We wcześniejszych walkach doszło do kilku ciekawych rozstrzygnięć. Zapraszamy na krótkie podsumowanie gali Babilon MMA 35.

Pierwsza obrona Wawrzyniaka na plus 

Dla Piotra Wawrzyniaka (11-5-0) była to pierwsza obrona mistrzowskiego pasa wagi średniej organizacji Babilon MMA. Zdobył go w styczniu ubiegłego roku, gdy znokautował Adama Lagunę. Tym razem czekał go rewanż z Adrianem Błeszyńskim (10-6-1), z którym wygrał w maju 2021 roku na gali Babilon MMA 22. Faworytem był Wawrzyniak i potwierdził to w ringu. Jego przewaga rosła z minuty na minutę. W drugiej rundzie wykorzystał nieuwagę rywala i silnym ciosem powalił go na ziemię. To był ciężki nokaut, a sędzia niezwłocznie przerwał pojedynek. Pas mistrzowski pozostał na biodrach Wawrzyniaka, który już może myśleć o drugiej obronie. 

Ciekawe rozstrzygnięcia w karcie głównej 

Do ciekawych rozstrzygnięć doszło w kilku pojedynkach karty głównej. Udanie w MMA zadebiutowali Michał Pezda (1-0) i Mariusz Krzeszowski (1-0). Pierwszy przez techniczny nokaut pokonał Krystiana Szczęsnego (2-2-0), a drugi w również takim rozstrzygnięciem zakończył swój pojedynek z Michałem Balcerzakiem (3-4-0). Drugie zwycięstwo na zawodowych ringach odniósł Paweł Oleszczuk (2-0-0), który w pierwszej rundzie pokonał Patryka Świtonia (0-3-0). W jednej z głównych walk tego wieczoru Filip Lamparski (7-2-0) poddał Kamila Krzewinę (3-2-0)

Dwa pojedynki semi pro w Jaworznie

Kibice zgromadzeni w Jaworznie przed kartą główną obejrzeli dwa pojedynki semi-pro. W pierwszym z nich Yehor Oliynyk (1-0-0) wygrał na punkty z Piotrem Łęckim (3-4-0). Drugie starcie półamatorskie to efektowna wygrana Mateusza Wieczorka (5-0-0), który poddał Martina Labrygę (0-1-0) w pierwszej rundzie. 

Oficjalne wyniki gali Babilon MMA 35

Poniżej prezentujemy komplet wyników gali Babilon MMA 35, która odbyła się 21 kwietnia w Jaworznie. 

Walka wieczoru

Piotr Wawrzyniak (11-5-0) pokonał Adriana Błeszyńskiego (10-6-1) 

Karta główna

Filip Lamparski (7-2-0) pokonał Kamila Krzewinę (3-2-0)

Mateusz Makarowski (9-5-1) pokonał Bartosza Zawadzkiego (6-3-0) 

Szymon Rakowicz (5-2-0) pokonał Szymona Biłasa (2-1-0)

Michał Pezda (1-0) pokonał Krystiana Szczęsnego (2-2-0)

Mariusz Krzeszowski (1-0) pokonał Michała Balcerczaka (3-4-0)

Paweł Oleszczuk (2-0-0) pokonał Patryka Świtonia (0-3-0) 

Karta wstępna (semi pro)

Mateusz Wieczorek (5-0-0) pokonał Martina Labrygę (0-1-0)

Yehor Oliynyk (1-0-0) pokonał Piotra Łęckiego (3-4-0)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...