STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Robert Ruchała kontra Dawid Śmiełowski w walce wieczoru na KSW 80

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMARobert Ruchała kontra Dawid Śmiełowski w walce wieczoru na KSW 80

Poznaliśmy pierwsze szczegóły gali KSW 80, która 17 marca odbędzie się w Lubinie. W walce wieczoru o tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej zmierza się Robert Ruchała i Dawid Śmiełowski. Pierwszy raz w historii federacji KSW w walce mistrzowskiej pojawi się dwóch niepokonanych zawodników. Ponadto w Lubinie zobaczymy m.in. Emilię Czerwińską, Wojciecha Kazieczko i Michała Michalskiego. 

Dwóch niepokonanych w walce o pas

Po raz pierwszy w historii KSW w walce o pas mistrzowski pojawią się dwaj niepokonani dotychczas fighterzy. Władze federacji postawiły na obiecujących zawodników, którzy w najbliższych latach mogą być przyszłością polskiego MMA. W Lubinie naprzeciw siebie staną Robert Ruchała (8-0, 3 Sub) oraz Dawid Śmiełowski (10-0, 8 KO, 2 Sub). Stawką pojedynku będzie tymczasowy pas federacji KSW w wadze piórkowej. Ten pierwszy w ostatnim pojedynku efektownie pokonał Damiana Stasiaka. Dawid Śmiełowski w ostatnim pojedynku dla KSW znokautował Patryka Kaczmarczyka i otrzymał wyróżnienie za najlepszy nokaut gali. To sprawia, że walka mistrzowska zapowiada się bardzo emocjonująco i trudno wskazać jej faworyta. 

Po raz pierwszy w Lubinie 

Choć przed nami już 80. gala KSW, to jednak dopiero pierwsza w Lubinie. Zaplanowano ją na 17 marca. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać pełną kartę walk, jednak już teraz wiele wskazuje na to, że nie zabraknie w niej efektownych pojedynków. Zanim dojdzie do wydarzenia w Lubinie, to jeszcze w lutym w czeskim Libercu odbędzie się gala KSW 79. 

Kto jeszcze w karcie walk?

Na ten moment znamy tylko pięć nazwisk zawodników, którzy pojawią się w karcie walk na KSW 80 w Lubinie. Oczywiście daniem głównym będzie pojedynek Roberta Ruchały z Dawidem Śmiełowskim. Oprócz tego organizatorzy potwierdzili już udział w gali Emilii Czerwińskiej, Michała Michalskiego i Wojciecha Kazieczko. Ich przeciwnicy nie są jeszcze znani. 

Poniżej aktualna karta walk: 

Robert Ruchała vs Dawid Śmiełowski

Michał Michalski vs TBA

Emilia Czerwińska vs TBA

Wojciech Kazieczko vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...