STS KOD PROMOCYJNY

To będzie hit. Michał Materla vs Radosław Paczuski na gali XTB KSW Colosseum 2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMATo będzie hit. Michał Materla vs Radosław Paczuski na gali XTB KSW...

Władze organizacji KSW ogłosiły kolejny hitowy pojedynek. Na gali XTB KSW Colosseum 2 3 czerwca w Warszawie zmierzą się Michał Materla i Radosław Paczuski. Pierwszy to prawdziwa legenda polskiego MMA. Drugi to utytułowany kickbokser, który od jakiegoś czasu z powodzeniem walczy w formule mieszanych sztuk walki. Obaj zmierzą się 3 czerwca na Stadionie Narodowym. Będzie to pojedynek czołowych fighterów kategorii średniej. 

Legenda wejdzie do ringu na Stadionie Narodowym 

Bez wątpienia Michał „Cipao” Materla (32-9, 12 KO, 13 Sub) należy do największych legend polskiego MMA. Na swoim koncie ma wiele znaczących sukcesów. Przez ponad trzy lata był niekwestionowanym mistrzem KSW w wadze średniej. Z organizacją KSW est związany niemal od początku jej istnienia. Ostatni raz do okrągłej klatki wszedł na gali KSW 78 w styczniu tego roku. Wówczas przez TKO w drugiej rundzie pokonał groźnego Kendalla Grove’a. Było to 25. zwycięstwo przed czasem w karierze Materli i jednocześnie 12. nokaut. Od lat Michał Materla związany jest z klubem Berserker ze Szczecina. 

Radosław Paczuski nie jest bez szans

Po drugiej stronie ringu stanie zdecydowanie mniej doświadczony w MMA Radosław Paczuski (5-1, 4 KO). Przez lata z sukcesami walczył w formule kickoboxingu, gdzie był m.in. mistrzem świata i mistrzem Polski. Próbował również swoich sił w muay thai, gdzie zdobył wicemistrzostwo Europy. Ponadto dzierżył zawodowe pasy organizacji FEN i DSF Kickboxing Challenge. W lutym 2019 roku zadebiutował w MMA, a od 2022 roku związany jest z organizacją KSW. Wygrał pięć pierwszych pojedynków na zawodowych ringach, jednak ostatnio musiał uznać wyższość rywala. Miało to miejsce na gali KSW 78, gdzie na punkty przegrał z Tomaszem Romanowskim. W starciu z Michałem Materlą Radosław Paczuski będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Mamed Chalidow vs Scott Askham

Karta główna

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Michał Materla vs Radosław Paczuski

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Radosław Paczuski vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...