STS KOD PROMOCYJNY

Aż trzech Polaków w karcie walk UFC 304 w Manchesterze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAAż trzech Polaków w karcie walk UFC 304 w Manchesterze

Trzech Polaków znalazło się w karcie walk gali UFC 304 w Manchesterze. Jakiś czas temu ogłoszono pojedynek Łukasza Brzeskiego z niepokonanym Mickiem Parkinem. Teraz wiemy, że oprócz niego w Manchestrze pojawią się jeszcze Robert Bryczek i Marcin Prachnio. Pierwszy będzie rywalizował z Christianem Leroy Duncanem, a drugi z Modestasem Bukauskasem. Gala UFC 304 odbędzie się 27 lipca w hali Co-op Live.

Robert Bryczek powalczy o premierowe zwycięstwo w UFC

W jednej z ważnych walk UFC 304 pojawi się Łukasz Brzeski (9-4-1, 5 KO, 2 Sub), który powalczy o drugie zwycięstwo z rzędu w UFC. Jego rywalem będzie niepokonany na zawodowych ringach Anglik Michael Parkin (9-0, 5 KO, 1 Sub). Teraz wiemy, że nie będzie to jedyny Polak na gali UFC 304, która odbędzie się 27 lipca w Co-op Live w Manchesterze. 

Drugim z nich będzie Robert Bryczek (17-6-0, 11 KO, 1 Sub). Ma już na koncie debiut w organizacji UFC. Miał on miejsce w lutym tego roku. Wówczas na pełnym dystansie polski fighter musiał uznać wyższość Ihora Potierii (20-6-0, 9 KO, 6 Sub) z Ukrainy. Teraz z pewnością będzie chciał się pokazać z lepszej strony, jednak czeka go bardzo trudne zadanie. Rywalem Polaka w Manchesterze będzie były mistrz organizacji Cage Warriors Anglik Christian Leroy Duncan (10-1-0, 8 KO, 1 Sub). To on będzie zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, jednak liczymy na to, że Robert Bryczek powalczy o sprawienie niespodzianki.

Marcin Prachnio trzecim Polakiem na UFC 304

Trzecim Polakiem w karcie walk UFC 304 będzie Marcin Prachnio (17-7-0, 11 KO, 1 Sub), który ostatni raz pod egidą UFC walczył w lutym tego roku. Tam na pełnym dystansie pokonał Amerykanina Devina Clarka (14-9-0, 4 KO, 1 Sub). Do tej pory Marcin Prachnio walczył dziewięć razy dla najlepszej organizacji na świecie. Do tej pory wygrał cztery pojedynki. Szansa na kolejne zwycięstwo już 27 lipca w Manchesterze. Rywalem Polaka będzie Litwin Modestas Bukauskas (15-6-0, 9 KO, 2 Sub), który w przeszłości przegrał m.in. z Michałem Oleksiejczukiem. W walce wieczoru UFC 304 zmierzą się Leon Edwards i Belal Muhammad. Gala zapowiada się bardzo ciekawie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...