STS KOD PROMOCYJNY

Wyjątkowy turniej w karcie walk XTB KSW Epic 24 lutego w Gliwicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAWyjątkowy turniej w karcie walk XTB KSW Epic 24 lutego w Gliwicach

Turniej wagi półciężkiej z udziałem czterech fighterów na jednej gali KSW? To kolejna nowość dodana go wydarzenia XTB KSW Epic, które odbędzie się 24 lutego w Gliwicach. Jednego wieczoru w wadze ciężkiej rywalizować będzie czterech zawodników: Rafał Haratyk, Marcin Wójcik, Damian Piwowarczyk i Brazylijczyk Kleber Raimundo Silva. To powrót do korzeni organizacji KSW, jednak jest pewna nowość. O zestawieniu w półfinałach zdecydują kibice. 

Czterech fighterów wagi półciężkiej powalczy o puchar na XTB KSW Epic

Już wcześniej poznaliśmy pierwsze zestawienie gali XTB KSW Epic zaplanowanej na 24 lutego w Gliwicach. W nim dojdzie do starcia legendy KSW z byłym mistrzem świata w boksie zawodowym. Naprzeciw siebie staną Mamed Chalidow i Tomasz Adamek. Z pewnością walka ta przyciągnie liczne grono kibiców do PreZero Areny. Teraz gruchnęła kolejna wiadomość dotycząca gali. Władze KSW powracają do korzeni i w Gliwicach odbędzie się turniej wagi półciężkiej z udziałem czterech zawodników. Tak właśnie wyglądały początki największej obecnie organizacji MMA w Europie. 

W turnieju wezmą udział: Rafał Haratyk (17-5-2), Marcin Wójcik (19-8-0), Damian Piwowarczyk (7-2-0) oraz Brazylijczyk Kleber Raimundo Silva (22-12-0 1NC). Toczołowi zawodnicy wagi półciężkiej, a stawką tego turnieju będzie pas mistrzowski w tej kategorii wagowej. Jest jednak pewna nowość. To nie organizatorzy zdecydują o półfinałowych parach. O tym, kto z kim będzie walczył, zdecydują kibice, którzy będą mogli oddawać głosy od piątku 19 stycznia na stronie KSWEpic TV. Zgodnie z zasadami turnieju w półfinałach zawodnicy będą rywalizować w dwóch rundach po pięć minut każda. Finałowe starcie odbędzie się na dystansie trzech rund po mięć minut każda. 

Aktualna karta walk XTB KSW Epic w Gliwicach

Jedno jest pewne. W Gliwicach sportowych emocji nie zabraknie. Niedługo powinniśmy poznać kolejne zestawienia na XTB KSW Epic. Już teraz starcie legend oraz turniej wagi półciężkiej prezentują się bardzo ciekawie. 

Walka wieczoru

Mamed Chalidow vs Tomasz Adamek

Karta główna

Turniej wagi półciężkiej o tytuł mistrza KSW z udziałem czterech zawodników: Rafała Haratyka, Marcina Wójcika, Damiana Piwowarczyka oraz Brazylijczyka Klebera Raimundo Silvy.

SPRAWDŹ: Gdzie zobaczyć KSW?

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...