STS KOD PROMOCYJNY

Wielkie starcie potwierdzone. Chalidow vs Adamek na XTB KSW Epic

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAWielkie starcie potwierdzone. Chalidow vs Adamek na XTB KSW Epic

Władze KSW potwierdziły organizację wyjątkowego wydarzenia XTB KSW Epic. W walce wieczoru zmierzą się Mamed Chalidow i Tomasz Adamek. Gala odbędzie się 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. Będzie to dodatkowe wydarzenie w kalendarzu. Związane jest z 20-leciem organizacji KSW. Legendy sportów walki w Polsce Mamed Chalidow i Tomasz Adamek zmierzą się na zasadach bokserskich na dystansie sześciu rund. 

XTB KSW Epic 24 lutego w Gliwicach 

Gala XTB KSW Epic to wydarzenie specjalne organizowane z okazji 20-lecia organizacji KSW. Zaplanowano je na 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. Założeniem imprezy jest powrót do korzeni konfrontacji różnych stylów walki, czyli do początków współczesnego MMA. Gala XTB KSW Epic będzie dodatkowym 13. wydarzeniem organizowanym przez KSW w 2024 roku. 

Starcie legend na XTB KSW Epic 

Znamy pierwsze zestawienie gali XTB KSW Epic. Wydarzenie promowane będzie walką dwóch legend sportów walki w Polsce. Z jednej strony pojawi się Mamed Chalidow, który z organizacją KSW związany jest niemal od jej początków i od blisko 20. lat z powodzeniem walczy w klatce. Przez lata był prawdziwym dominatorem i mistrzem KSW w kategoriach półciężkiej i średniej. 

Jego przeciwnikiem w Gliwicach będzie Tomasz Adamek. To wybitny pięściarz, który na koncie ma tytułu mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Stanął również przed szansą na zdobycie pasa w wadze ciężkiej, jednak musiał uznać wyższość Witalija Kliczko. Tomasz Adamek to do tej pory jedyny Polak, który otrzymał prestiżową nagrodę Muhammad Ali Giant Athlete Award. Bez dwóch zdań należy do najlepszych polskich bokserów w historii.

Starcie Mamed Chalidow – Tomasz Adamek odbędzie się w limicie wagowym do 99 kilogramów. Zawodnicy rywalizować będą na zasadach bokserskich na dystansie sześciu rund. Umiejętności pięściarskie przemawiają za Tomaszem Adamkiem, jednak o kilka lat młodszy jest Chalidow i to może być jego przewaga w kontekście szybkości w ringu. 

Aktualna karta walk XTB KSW Epic w Gliwicach

Jedno jest pewne. W Gliwicach sportowych emocji nie zabraknie. Niedługo powinniśmy poznać kolejne zestawienia na XTB KSW Epic. Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW Epic w Gliwicach:

Walka wieczoru

Mamed Chalidow vs Tomasz Adamek

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...