Walka Macieja Kazieczki z Leo Brichtą przełożona. Spotkają się na Stadionie Narodowym

Strona głównaSporty walkiMMAWalka Macieja Kazieczki z Leo Brichtą przełożona. Spotkają się na Stadionie Narodowym

Nie na gali KSW 82, a dopiero na XTB KSW Colosseum 2 spotkają się ze sobą Maciej Kazieczko i Leo Brichta z Czech. Powodem przełożenia pojedynku jest infekcja Polaka, której nabawił się na kilka dni przed planowaną walką. Tym samym fani poczekają na to starcie kilka tygodni dłużej. Dojdzie do niego 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym. Wówczas kibice zobaczą łącznie 11 pojedynków. 

Infekcja stanęła na przeszkodzie

Pierwotnie walka Macieja Kazieczki (9-2, 6 KO) z Leo Brichtą (10-3 1NC, 5 KO, 4 Sub miała odbyć się 13 maja na gali KSW 82 w Warszawie. Niestety na przeszkodzie stanęła infekcja, której polski fighter nabawił się na kilka dni przed pojedynkiem w Studiu ATM. Na szczęście nie doszło do całkowitego odwołania walki. Ta zostanie przełożona o kilka tygodni i odbędzie się 3 czerwca na Stadionie Narodowym podczas wielkiego święta MMA. Będzie nim gala XTB KSW Colosseum 2, która powinna zgromadzić na trybunach kilkadziesiąt tysięcy kibiców. 

Trudno o wytypowanie faworyta

Ze względu na przełożenie walki obaj będą musieli wydłużyć okres przygotowawczy. Na ten moment trudno o wskazanie jednoznacznego faworyta. Obaj legitymują się podobnym bilansem zawodowych walk. Polak walczy efektownie i porywa tym kibiców. Z organizacją KSW związany jest już od 2016 roku, a na co dzień trenuje w Ankos MMA. Był też pretendentem do pasa kategorii lekkiej KSW, jednak wtedy musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego. 

Po drugiej stronie ringu stanie Leo Brichta z Czech. To jeden z najbardziej utalentowanych fighterów zza naszej południowej granicy. W formule MMA walczy od 2017 roku. Pojedynek z Maciejem Kazieczko będzie dla niego debiutem w organizacji KSW. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Mamed Chalidow vs Scott Askham

Karta główna

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Jakub Wikłacz vs Zuriko Jojua

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Michał Materla vs Radosław Paczuski

Roman Szymański vs Valeriu Mircea

Arkadiusz Wrzosek vs Bogdan Stoica

Krzysztof Głowacki vs Patryk Tołkaczewski

Maciej Kazieczko vs Leo Brichta 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....