STS KOD PROMOCYJNY

Walka Macieja Kazieczki z Leo Brichtą przełożona. Spotkają się na Stadionie Narodowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAWalka Macieja Kazieczki z Leo Brichtą przełożona. Spotkają się na Stadionie Narodowym

Nie na gali KSW 82, a dopiero na XTB KSW Colosseum 2 spotkają się ze sobą Maciej Kazieczko i Leo Brichta z Czech. Powodem przełożenia pojedynku jest infekcja Polaka, której nabawił się na kilka dni przed planowaną walką. Tym samym fani poczekają na to starcie kilka tygodni dłużej. Dojdzie do niego 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym. Wówczas kibice zobaczą łącznie 11 pojedynków. 

Infekcja stanęła na przeszkodzie

Pierwotnie walka Macieja Kazieczki (9-2, 6 KO) z Leo Brichtą (10-3 1NC, 5 KO, 4 Sub miała odbyć się 13 maja na gali KSW 82 w Warszawie. Niestety na przeszkodzie stanęła infekcja, której polski fighter nabawił się na kilka dni przed pojedynkiem w Studiu ATM. Na szczęście nie doszło do całkowitego odwołania walki. Ta zostanie przełożona o kilka tygodni i odbędzie się 3 czerwca na Stadionie Narodowym podczas wielkiego święta MMA. Będzie nim gala XTB KSW Colosseum 2, która powinna zgromadzić na trybunach kilkadziesiąt tysięcy kibiców. 

Trudno o wytypowanie faworyta

Ze względu na przełożenie walki obaj będą musieli wydłużyć okres przygotowawczy. Na ten moment trudno o wskazanie jednoznacznego faworyta. Obaj legitymują się podobnym bilansem zawodowych walk. Polak walczy efektownie i porywa tym kibiców. Z organizacją KSW związany jest już od 2016 roku, a na co dzień trenuje w Ankos MMA. Był też pretendentem do pasa kategorii lekkiej KSW, jednak wtedy musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego. 

Po drugiej stronie ringu stanie Leo Brichta z Czech. To jeden z najbardziej utalentowanych fighterów zza naszej południowej granicy. W formule MMA walczy od 2017 roku. Pojedynek z Maciejem Kazieczko będzie dla niego debiutem w organizacji KSW. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Walka wieczoru 

Mamed Chalidow vs Scott Askham

Karta główna

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Jakub Wikłacz vs Zuriko Jojua

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Michał Materla vs Radosław Paczuski

Roman Szymański vs Valeriu Mircea

Arkadiusz Wrzosek vs Bogdan Stoica

Krzysztof Głowacki vs Patryk Tołkaczewski

Maciej Kazieczko vs Leo Brichta 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...