STS KOD PROMOCYJNY

Wygrane Arkadiusza Wrzoska i Michała Kity. Podsumowanie gali KSW 79 w Libercu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAWygrane Arkadiusza Wrzoska i Michała Kity. Podsumowanie gali KSW 79 w Libercu

Za nami premierowa gala organizacji KSW w Czechach. W walce wieczoru Phil De Fries pokonał Todda Duffee’ego i zdobył pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej. W polskim pojedynku wagi ciężkiej Michał Kita znokautował Daniela Omielańczuka. Na gali KSW 79 w czeskim Libercu po zwycięstwa sięgnęli także Natalia Baczyńska-Krawiec i Arkadiusz Wrzosek. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wszystkich pojedynków KSW 79. 

Matyas Viszlay vs Frederico Komuenha

W pojedynku otwierającym premierową galę KSW w Czechach zmierzyli się Matyas Viszlay (2-0, 1 KO) ze Słowacji i Frederico Komuenha (2-1, 2 KO) z Czech. Pojedynek odbył się na pełnym dystansie trzech rund, jednak od początku kontrolowany był przez zawodnika ze Słowacji. Sędziowie byli jednogłośni i Matyas Viszlay sięgnął po drugie zwycięstwo w drugim pojedynku w swojej karierze. 

Natalia Baczyńska-Krawiec vs Petra Castkova

Pierwszym polskim akcentem na gali KSW 79 był pojedynek Natalii Baczyńskiej-Krawiec (7-3, 1 KO) z faworyzowaną i bardziej doświadczoną Czeszką Petrą Castkovą (6-6, 1 KO, 1 Sub). Pojedynek był bardzo wyrównany, jednak przewagę w liczbie zadawanych ciosów miała Polka. Stopniowo punktowała Czeszkę, co nie umknęło uwadze sędziów. Wszyscy zgodnie orzekli o zwycięstwie na punkty Natalii Baczyńskiej-Krawiec, która tym samym odniosła swoje siódmą wygraną w MMA. To jej pierwsze zwycięstwo w KSW.

Ramzan Jembiev vs Murilo Delfino

Trzeci pojedynek gali to starcie Francuza Ramzana Jembieva (4-1, 3 KO) z Brazylijczykiem Murilo Delfino (3-1, 2 KO, 1 Sub). Walka zakończyła się przed czasem. W drugiej rundzie Jembiev efektownie znokautował rywala wysokim kopnięciem. W trosce o zdrowie Delfino sędzia przytomnie wkroczył do akcji. Zakończenie walki było niezwykle efektowne. Jembiev potwierdził swoje spore możliwości i odniósł czwarte zwycięstwo w karierze. Dla Delfino była to pierwsza porażka. 

Andreas Gustafsson vs David Hosek

W kolejnym pojedynku pojawili się Andreas Gustafsson (8-1, 5 KO, 2 Sub) ze Szwecji oraz David Hosek (8-4-1, 6 KO, 1 Sub) z Czech. Przed rozpoczęciem walki trudno było o wskazanie faworyta, ponieważ obaj legitymowali się podobnym bilansem. Starcie potrwało jednak niewiele ponad 2,5 minuty. Od początku do ataku ruszył Gustafsson, który obalił rywala i zaczął zasypywać go ciosami w parterze. Czech nie reagował, dlatego sędzia wkroczył do akcji i przerwał pojedynek. Gustafsson odniósł ósme zwycięstwo w karierze. 

Brian Hooi vs Jivko Stoimenov

Piąty pojedynek gali KSW 79 również zakończył się w pierwszej rundzie. W nim mierzyli się Holender Brian Hooi (19-10 1NC, 7 KO, 6 Sub) oraz Bułgar Jivko Stoimenov (12-6 1NC, 6 KO, 6 Sub). Walka potrwała niespełna cztery minuty i wygrał ją bardziej doświadczony Holender. Wcześniej przewagę wydawał się mieć Bułgar, który wyprowadzał sporo ciosów, które trafiały Hooia. Ostatecznie to Brian Hooi zaskoczył jednak rywala. Najpierw wyprowadził podwójnego jaba, a następnie dopełnił formalności w parterze. Był to kolejny efektowny nokaut tego wieczoru. 

Michał Kita vs Daniel Omielańczuk

Ciekawie zapowiadał się polski pojedynek doświadczonych zawodników wagi ciężkiej Michała Kity (22-15-1, 14 KO, 5 Sub) i Daniela Omielańczuka (26-14-1 1NC, 6 KO, 10 Sub). Ten ostatni rzutem na taśmę wskoczył do karty walk w miejsce innego kontuzjowanego fightera. Walka była wyrównana, a kluczowe akcje rozegrały się w trzeciej rundzie. Wówczas Michał Kita obalił Omielańczuka, a następnie kontrolował jego plecy. Zaczął zasypywać go ciosami w parterze i zasłużenie sięgnął po dość nieoczekiwane zwycięstwo. Udowodnił, że wciąż jest mocny. 

Arkadiusz Wrzosek vs Tomas Mozny

Świetny pojedynek w jednej z głównych walk na gali stoczyli kickbokserzy Arkadiusz Wrzosek (2-0, 1 KO) i Tomas Mozny (1-1, 1 KO) ze Słowacji. Przed pierwsze dwie rundy pojedynek kontrolował Polak i wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo. W trzeciej rundzie Tomas Mozny naruszył Wrzoska i on przejął inicjatywę. Słowak był bardzo blisko skończenia walki przed czasem, jednak ostatecznie Wrzosek przetrwał i udało mu się dotrwać do końca walki. Biorąc pod uwagę wcześniejsze rundy, Polak zasłużenie wygrał na punkty i odniósł swoje drugie zwycięstwo na zawodowym ringu w MMA

Dominik Humburger vs Jorge Luiz Bueno Jr

Przedostatni pojedynek gali KSW 79 to starcie Dominika Humburgera (6-0, 5 KO) z Czech i Jorge Luiza Bueno Jra (6-2, 4 KO, 1 Sub) z Brazylii. Walka była bardzo emocjonująca i wyrównana. Obaj zaprezentowali się świetnie, jednak ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów wygrał Czech, który pozostaje niepokonany na zawodowych ringach. Pierwszy raz stoczył pojedynek na pełnym dystansie, a o jego zwycięstwie zadecydowała niewielka przewaga. 

Phil De Fries vs Todd Duffee

Kibice zgromadzeni na trybunach w Libercu i przed telewizorami z niecierpliwością czekali na walkę wieczoru. W niej o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej mierzyli się Anglik Phil De Fries (22-6 1NC, 5 KO, 13 Sub) i Amerykanin Todd Duffee (9-3 1NC, 9 KO). Ostatecznie zdecydowanie lepszy był ten pierwszy, który zastopował rywala już w pierwsze rundzie i zasłużenie sięgnął po pas. Kto wie, czy w niedalekiej przyszłości nie będzie chciał mu go odebrać jeden z polskich fighterów. 

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala organizacji KSW odbędzie się 17 marca w Lubinie i po raz pierwszy zagości w tym mieście. W walce wieczoru na KSW 80 o tymczasowy pas kategorii piórkowej zmierzą się niepokonany Robert Ruchała (8-0, 3 Sub) oraz Niemiec Lom-Ali Eskijew (20-6 1NC, 9 KO, 3 Sub). Pierwotnie rywalem Ruchały miał być Dawid Śmiełowski, jednak z pojedynku wykluczyła go kontuzja. W Lubinie zaprezentują się jeszcze m.in.: Emilia Czerwińska, Wojciech Kazieczko, Michał Michalski, Damian Piwowarczyk, Mateusz Janur i Bartek Gładkowicz.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...