Wygrane Arkadiusza Wrzoska i Michała Kity. Podsumowanie gali KSW 79 w Libercu

Strona głównaSporty walkiMMAWygrane Arkadiusza Wrzoska i Michała Kity. Podsumowanie gali KSW 79 w Libercu

Za nami premierowa gala organizacji KSW w Czechach. W walce wieczoru Phil De Fries pokonał Todda Duffee’ego i zdobył pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej. W polskim pojedynku wagi ciężkiej Michał Kita znokautował Daniela Omielańczuka. Na gali KSW 79 w czeskim Libercu po zwycięstwa sięgnęli także Natalia Baczyńska-Krawiec i Arkadiusz Wrzosek. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wszystkich pojedynków KSW 79. 

Matyas Viszlay vs Frederico Komuenha

W pojedynku otwierającym premierową galę KSW w Czechach zmierzyli się Matyas Viszlay (2-0, 1 KO) ze Słowacji i Frederico Komuenha (2-1, 2 KO) z Czech. Pojedynek odbył się na pełnym dystansie trzech rund, jednak od początku kontrolowany był przez zawodnika ze Słowacji. Sędziowie byli jednogłośni i Matyas Viszlay sięgnął po drugie zwycięstwo w drugim pojedynku w swojej karierze. 

Natalia Baczyńska-Krawiec vs Petra Castkova

Pierwszym polskim akcentem na gali KSW 79 był pojedynek Natalii Baczyńskiej-Krawiec (7-3, 1 KO) z faworyzowaną i bardziej doświadczoną Czeszką Petrą Castkovą (6-6, 1 KO, 1 Sub). Pojedynek był bardzo wyrównany, jednak przewagę w liczbie zadawanych ciosów miała Polka. Stopniowo punktowała Czeszkę, co nie umknęło uwadze sędziów. Wszyscy zgodnie orzekli o zwycięstwie na punkty Natalii Baczyńskiej-Krawiec, która tym samym odniosła swoje siódmą wygraną w MMA. To jej pierwsze zwycięstwo w KSW.

Ramzan Jembiev vs Murilo Delfino

Trzeci pojedynek gali to starcie Francuza Ramzana Jembieva (4-1, 3 KO) z Brazylijczykiem Murilo Delfino (3-1, 2 KO, 1 Sub). Walka zakończyła się przed czasem. W drugiej rundzie Jembiev efektownie znokautował rywala wysokim kopnięciem. W trosce o zdrowie Delfino sędzia przytomnie wkroczył do akcji. Zakończenie walki było niezwykle efektowne. Jembiev potwierdził swoje spore możliwości i odniósł czwarte zwycięstwo w karierze. Dla Delfino była to pierwsza porażka. 

Andreas Gustafsson vs David Hosek

W kolejnym pojedynku pojawili się Andreas Gustafsson (8-1, 5 KO, 2 Sub) ze Szwecji oraz David Hosek (8-4-1, 6 KO, 1 Sub) z Czech. Przed rozpoczęciem walki trudno było o wskazanie faworyta, ponieważ obaj legitymowali się podobnym bilansem. Starcie potrwało jednak niewiele ponad 2,5 minuty. Od początku do ataku ruszył Gustafsson, który obalił rywala i zaczął zasypywać go ciosami w parterze. Czech nie reagował, dlatego sędzia wkroczył do akcji i przerwał pojedynek. Gustafsson odniósł ósme zwycięstwo w karierze. 

Brian Hooi vs Jivko Stoimenov

Piąty pojedynek gali KSW 79 również zakończył się w pierwszej rundzie. W nim mierzyli się Holender Brian Hooi (19-10 1NC, 7 KO, 6 Sub) oraz Bułgar Jivko Stoimenov (12-6 1NC, 6 KO, 6 Sub). Walka potrwała niespełna cztery minuty i wygrał ją bardziej doświadczony Holender. Wcześniej przewagę wydawał się mieć Bułgar, który wyprowadzał sporo ciosów, które trafiały Hooia. Ostatecznie to Brian Hooi zaskoczył jednak rywala. Najpierw wyprowadził podwójnego jaba, a następnie dopełnił formalności w parterze. Był to kolejny efektowny nokaut tego wieczoru. 

Michał Kita vs Daniel Omielańczuk

Ciekawie zapowiadał się polski pojedynek doświadczonych zawodników wagi ciężkiej Michała Kity (22-15-1, 14 KO, 5 Sub) i Daniela Omielańczuka (26-14-1 1NC, 6 KO, 10 Sub). Ten ostatni rzutem na taśmę wskoczył do karty walk w miejsce innego kontuzjowanego fightera. Walka była wyrównana, a kluczowe akcje rozegrały się w trzeciej rundzie. Wówczas Michał Kita obalił Omielańczuka, a następnie kontrolował jego plecy. Zaczął zasypywać go ciosami w parterze i zasłużenie sięgnął po dość nieoczekiwane zwycięstwo. Udowodnił, że wciąż jest mocny. 

Arkadiusz Wrzosek vs Tomas Mozny

Świetny pojedynek w jednej z głównych walk na gali stoczyli kickbokserzy Arkadiusz Wrzosek (2-0, 1 KO) i Tomas Mozny (1-1, 1 KO) ze Słowacji. Przed pierwsze dwie rundy pojedynek kontrolował Polak i wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo. W trzeciej rundzie Tomas Mozny naruszył Wrzoska i on przejął inicjatywę. Słowak był bardzo blisko skończenia walki przed czasem, jednak ostatecznie Wrzosek przetrwał i udało mu się dotrwać do końca walki. Biorąc pod uwagę wcześniejsze rundy, Polak zasłużenie wygrał na punkty i odniósł swoje drugie zwycięstwo na zawodowym ringu w MMA

Dominik Humburger vs Jorge Luiz Bueno Jr

Przedostatni pojedynek gali KSW 79 to starcie Dominika Humburgera (6-0, 5 KO) z Czech i Jorge Luiza Bueno Jra (6-2, 4 KO, 1 Sub) z Brazylii. Walka była bardzo emocjonująca i wyrównana. Obaj zaprezentowali się świetnie, jednak ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów wygrał Czech, który pozostaje niepokonany na zawodowych ringach. Pierwszy raz stoczył pojedynek na pełnym dystansie, a o jego zwycięstwie zadecydowała niewielka przewaga. 

Phil De Fries vs Todd Duffee

Kibice zgromadzeni na trybunach w Libercu i przed telewizorami z niecierpliwością czekali na walkę wieczoru. W niej o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej mierzyli się Anglik Phil De Fries (22-6 1NC, 5 KO, 13 Sub) i Amerykanin Todd Duffee (9-3 1NC, 9 KO). Ostatecznie zdecydowanie lepszy był ten pierwszy, który zastopował rywala już w pierwsze rundzie i zasłużenie sięgnął po pas. Kto wie, czy w niedalekiej przyszłości nie będzie chciał mu go odebrać jeden z polskich fighterów. 

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala organizacji KSW odbędzie się 17 marca w Lubinie i po raz pierwszy zagości w tym mieście. W walce wieczoru na KSW 80 o tymczasowy pas kategorii piórkowej zmierzą się niepokonany Robert Ruchała (8-0, 3 Sub) oraz Niemiec Lom-Ali Eskijew (20-6 1NC, 9 KO, 3 Sub). Pierwotnie rywalem Ruchały miał być Dawid Śmiełowski, jednak z pojedynku wykluczyła go kontuzja. W Lubinie zaprezentują się jeszcze m.in.: Emilia Czerwińska, Wojciech Kazieczko, Michał Michalski, Damian Piwowarczyk, Mateusz Janur i Bartek Gładkowicz.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....