STS KOD PROMOCYJNY

Zmiany w rankingu KSW po gali w Nowym Sączu. Awans Kamila Szkaradka

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAZmiany w rankingu KSW po gali w Nowym Sączu. Awans Kamila Szkaradka

Organizacja KSW po ostatniej gali KSW 85 w Nowym Sączu zaktualizowała ranking. Zmiany dotyczą kategorii: koguciej, piórkowej, półśredniej  i półciężkiej. Największy awans zanotował Kamil Szkaradek, który po zwycięstwie nad Patrykiem Surdynem jest już na piątym miejscu w wadze koguciej. Swoje pozycje poprawili również Patryk Kaczmarczyk i Marcin Krakowiak. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi zmianami. 

Awans Kamila Szkaradka o trzy miejsca

Pewna wygrana Kamila Szkaradka nad Patrykiem Surdynem sprawiła, że zawodnik ten awansował aż o trzy miejsca w najnowszym zestawieniu kategorii koguciej organizacji KSW. Jedną pozycję niżej znajduje się jego ostatni przeciwnik Patryk Surdyn. O jedno miejsce niżej w rankingu przesunęli się również Brazylijczycy Gustavo Olivieira (7.) i Bruno Augusto (8.). Mistrzem tej kategorii jest Jakub Wikłacz, który już 16 września we Wrocławiu stanie do obrony tytułu w pojedynku z Sebastianem Przybyszem. 

Patryk Kaczmarczyk z awansem w wadze piórkowej

Wydarzeniem gali KSW 85 był pojedynek Francuza Salahdine’a Parnasse z Robertem Ruchałą o pas mistrzowski. Lepszy był Francuz, dzięki czemu na samym szczycie wagi piórkowej nie doszło do żadnych przetasowań. Oglądaliśmy je nieco niżej. Na szóste miejsce awansował Patryk Kaczmarczyk, który wygrał z Mołdawianinem Danielem Tarchilą. Na siódme miejsce spadł Adam Soldaev. 

Marcin Krakowiak coraz wyżej w wadze półśredniej

Swoją pozycję w wadze półśredniej poprawił Marcin Krakowiak, który na pełnym dystansie okazał się lepszy od Michała Pietrzaka. Dzięki temu zawodnik z Łodzi awansował już na piąte miejsce. Na szóste spadł Michał Pietrzak, a na siódme Norweg Emil Weber Meek. Mistrzem w tej kategorii wagowej jest Adrian Bartosiński. 

Brazylijczycy zamienili się miejscami w wadze półciężkiej

W wadze półciężkiej doszło tylko do jednego przetasowania. Mistrzem pozostał Ibragim Chuzhigaev, który pokonał Ukraińca Bogdana Gnidko. Miejscami zamienili się za to Brazylijczycy. Na czwarte miejsce wskoczył Kleber Raimundo Silva, a na piąte spadł Henrique da Silva. W pozostałych kategoriach wagowych nie oglądaliśmy żadnych zmian rankingowych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...