Zmiany w rankingu KSW. Robert Ruchała tymczasowym mistrzem w kategorii piórkowej

Strona głównaSporty walkiMMAZmiany w rankingu KSW. Robert Ruchała tymczasowym mistrzem w kategorii piórkowej

Po gali KSW 80, która odbyła się 17 marca w Lubinie, doszło do kilku przetasowań w rankingu organizacji KSW. Tymczasowym mistrzem w kategorii piórkowej jest Robert Ruchała, który przesunął się o dwie pozycje. Zmiany oglądaliśmy również w wadze półciężkiej, gdzie o dwie pozycje awansował Oumar Sy. Spadki zanotowali m.in.: Tomasz Narkun i Daniel Rutkowski. 

Robert Ruchała tuż za Parnasse’em w kategorii piórkowej

Ważne zmiany nastąpiły w wadze piórkowej. Robert Ruchała pokonał przed czasem Niemca Loma-Ali Eskieva i awansował na pozycję tymczasowego mistrza. Przed nim znajduje się już tylko aktualny czempion Francuz Salahdine Parnasse. Robert Ruchała przesunął się o dwie pozycje. W konsekwencji tego na drugie miejsce spadł Daniel Rutkowski, a wspomniany Lom-Ali Skiev jest trzeci. Za nimi znajduje się Polacy Dawid Śmiełowski i Damian Stasiak, którzy nie zmienili swoich pozycji. 

Awans Oumara Sy, spadek Narkuna w wadze półciężkiej

Kolejne przetasowania oglądamy w wadze półciężkiej. Po zwycięstwie nad Brazylijczykiem Henrique da Silvą na drugie miejsce awansował Francuz Oumar Sy. Przed nim znajdują się tylko Chorwat Ivan Erslan oraz obecny mistrz wagi półciężkiej organizacji KSW Ibragim Czużygajew. Awans Oumara Sy sprawił, że swoje miejsce stracił nie tylko Henrique da Silva. Na czwarte miejsce w rankingu spadł Tomasz Narkun. Za nim znajduje się Ukrainiec Bohdan Gnidko. 

W pozostałych kategoriach wagowych obyło się bez zmian, ponieważ czołowi fighterzy tych kategorii nie walczyli na minionej gali w Lubinie. 

Kiedy kolejna gala KSW?

Następna gala XTB KSW 81 odbędzie się 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim. Tam o tytuł mistrzowski w kategorii półśredniej powalczą Adrian Bartosiński i Artur Szczepaniak. Ponadto w ringu zobaczymy m.in.: Tomasza Sararę, Krystiana Bielskiego, Igora Michaliszyna, Filipa Stawowego, Marka Samociuka, Marcina Krakowiaka, Adriannę Kreft i Karolinę Owczarz. Po tej gali również powinniśmy obserwować przetasowania na szczycie rankingów KSW. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Singlowy finał Giny Feistel w Monastyrze

Gina Feistel dotarła do finału turnieju singlowego Magic Tours by FTT w Monastyrze z Tunezji. Niestety tam musiała uznać wyższość Francuzki Diany Martynov. Mecz...

Gina Feistel z tytułem deblowym w turnieju Magic Tours by FTT w Monastyrze

Gina Feistel kapitalnie spisuje się w tunezyjskim Monastyrze. Polka sięgnęła po tytuł deblowy w turnieju Magic Tours by FTT rangi ITF W15. Dokonała tego...