STS KOD PROMOCYJNY

Zmiany w rankingu KSW. Robert Ruchała tymczasowym mistrzem w kategorii piórkowej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAZmiany w rankingu KSW. Robert Ruchała tymczasowym mistrzem w kategorii piórkowej

Po gali KSW 80, która odbyła się 17 marca w Lubinie, doszło do kilku przetasowań w rankingu organizacji KSW. Tymczasowym mistrzem w kategorii piórkowej jest Robert Ruchała, który przesunął się o dwie pozycje. Zmiany oglądaliśmy również w wadze półciężkiej, gdzie o dwie pozycje awansował Oumar Sy. Spadki zanotowali m.in.: Tomasz Narkun i Daniel Rutkowski. 

Robert Ruchała tuż za Parnasse’em w kategorii piórkowej

Ważne zmiany nastąpiły w wadze piórkowej. Robert Ruchała pokonał przed czasem Niemca Loma-Ali Eskieva i awansował na pozycję tymczasowego mistrza. Przed nim znajduje się już tylko aktualny czempion Francuz Salahdine Parnasse. Robert Ruchała przesunął się o dwie pozycje. W konsekwencji tego na drugie miejsce spadł Daniel Rutkowski, a wspomniany Lom-Ali Skiev jest trzeci. Za nimi znajduje się Polacy Dawid Śmiełowski i Damian Stasiak, którzy nie zmienili swoich pozycji. 

Awans Oumara Sy, spadek Narkuna w wadze półciężkiej

Kolejne przetasowania oglądamy w wadze półciężkiej. Po zwycięstwie nad Brazylijczykiem Henrique da Silvą na drugie miejsce awansował Francuz Oumar Sy. Przed nim znajdują się tylko Chorwat Ivan Erslan oraz obecny mistrz wagi półciężkiej organizacji KSW Ibragim Czużygajew. Awans Oumara Sy sprawił, że swoje miejsce stracił nie tylko Henrique da Silva. Na czwarte miejsce w rankingu spadł Tomasz Narkun. Za nim znajduje się Ukrainiec Bohdan Gnidko. 

W pozostałych kategoriach wagowych obyło się bez zmian, ponieważ czołowi fighterzy tych kategorii nie walczyli na minionej gali w Lubinie. 

Kiedy kolejna gala KSW?

Następna gala XTB KSW 81 odbędzie się 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim. Tam o tytuł mistrzowski w kategorii półśredniej powalczą Adrian Bartosiński i Artur Szczepaniak. Ponadto w ringu zobaczymy m.in.: Tomasza Sararę, Krystiana Bielskiego, Igora Michaliszyna, Filipa Stawowego, Marka Samociuka, Marcina Krakowiaka, Adriannę Kreft i Karolinę Owczarz. Po tej gali również powinniśmy obserwować przetasowania na szczycie rankingów KSW. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...