STS KOD PROMOCYJNY

Podsumowanie Mistrzostw Świata w boksie kobiet. Polki na podium

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksPodsumowanie Mistrzostw Świata w boksie kobiet. Polki na podium

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w boksie kobiety, które odbyły się w Stambule, okazały się niezwykle udane dla reprezentantek Polski! Polki wywalczyły w sumie dwa medale – srebrny oraz brązowy. Bez wątpienia rezultat osiągnięty w Turcji nazwać można ogromnym sukcesem polskiego pięściarstwa kobiecego. Na medale imprezy o takiej randze przyszło nam czekać dziesięć lat, od 2012 roku.

Oliwia Toborek wicemistrzynią świata

20-letnia Oliwia Toborek, trenująca na co dzień w Warszawskiej Szkole Boksu, doszła do finału imprezy organizowanej w Stambule. W finale kategorii do 81 kilogramów okazała się jednak gorsza od pochodzącej z Litwy Gabriele Stonkute. Pomimo że Polka prowadziła na kartach sędziowskich po pierwszej odsłonie pojedynku, to dwie kolejne rundy padły łupem Litwinki, która ostatecznie wygrała w sposób jednogłośny. Oliwia Toborek została więc wicemistrzynią świata. Tym samym jako czwarta biało-czerwona w historii wystąpiła w finale Mistrzostw Świata.

Lidia Fidura z brązem

Medal z największego wydarzenia ze świata kobiecego boksu przywiozła do Polski również Lidia Fidura. Zawodniczka GUKS Carbo Gliwice nie zdołała awansować do finału, gdyż uległa doświadczonej Turczynce Sennur Demir. Dla Polki brązowy krążek ze Stambułu jest jednak życiowym osiągnięciem.

Jak poszło pozostałym Polkom?

Daria Parada (kat. do 70 kilogramów), a także Aneta Rygielska (kat. do 66 kilogramów) odpadły z międzynarodowych zmagań w ćwierćfinałach. Natalia Rok (kat. do 48 kilogramów), Sandra Kruk (kat. do 57 kilogramów), Agata Kaczmarska (kat. do 75 kilogramów) oraz Wiktoria Rogalińska (kat. do 54 kilogramów) pożegnały się z turniejem natomiast na etapie 1/8 finału.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...