STS KOD PROMOCYJNY

Nie będzie hitowej walki Pawła Stępnia. Kontuzja Calluma Smitha

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksNie będzie hitowej walki Pawła Stępnia. Kontuzja Calluma Smitha

Nie dojdzie do hitowego starcia Pawła Stępnia z Brytyjczykiem Callumem Smithem, która miała się odbyć 11 marca w Liverpoolu. Dla Polaka miała to być najważniejsza walka w dotychczasowej karierze, a Smith traktował ją jako przystanek w drodze po walkę o tytuł mistrzowski. Ostatecznie na tydzień przed planowanym pojedynkiem z powodu kontuzji Smith się z niego wycofał. Na ten moment nie wiemy, czy Paweł Stępień powalczy w Liverpoolu z innym przeciwnikiem. 

Czy Paweł Stępień wystąpi w Liverpoolu?

Pojedynek Pawła Stępnia (18-0-1, 12 KO) z Callumem Smithem (29-1, 21 KO) miał być starciem wieczoru gali organizowanej 11 marca w Liverpoolu. Już wiemy, że do niej nie dojdzie. Podczas ostatniej fazy przygotowań Brytyjczyk doznał kontuzji, która wyklucza go z treningów na około 8 tygodni. Tym samym ze względów zdrowotnych nie jest w stanie skrzyżować rękawic z Polakiem. Paweł Stępień może mówić o sporym pechu. Walka z Callumem Smithem była dla niego dużą szansą na pokazanie się szerszej publiczności, a być może nawet na sprawienie niespodzianki i postawienie się faworyzowanemu rywalowi. 

Na ten moment nie wiemy, czy Paweł Stępień w ogóle wejdzie do ringu w sobotę. Do gali pozostało już tylko kilka dni i wciąż nie ma informacji, co do ewentualnego zastępstwa dla Calluma Smitha. Promotor Polaka Andrzej Wasilewski potwierdził, że rozmowy na ten temat trwają i niczego nie można wykluczyć. Walka w Liverpoolu miała być powrotem Pawła Stępnia na ring po kilku miesiącach. W swoim ostatnim pojedynku w sierpniu ubiegłego roku pokonał w Mrągowie na punkty Iago Kizirię z Gruzji. Callum Smith po wyleczeniu kontuzji ma stanąć do walki o tytuł mistrza świata z Arturem Beterbijewem (19-0, 19 KO). 

Nowa walka wieczoru 

Pod nieobecność Calluma Smitha organizatorzy gali musieli wybrać inne starcie wieczoru. Walką wieczoru został pojedynek Diego Pacheco (17-0, 14 KO) z Jackiem Cullenem (21-3-1, 9 KO). Paweł Stępień miał być jedynym Polakiem walczącym na gali w Liverpoolu.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...