STS KOD PROMOCYJNY

Oficjalnie: Różański – Rivas o pas WBC wagi bridger już 25 lutego w Rzeszowie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksOficjalnie: Różański - Rivas o pas WBC wagi bridger już 25 lutego...

To już oficjalne. Walka o pas mistrzowski federacji WBC wagi bridger Łukasz Różański – Oscar Rivas odbędzie się 25 lutego 2023 roku w Rzeszowie. Obaj pięściarze musieli długo czekać na wyznaczenie nowego terminu walki mistrzowskiej. Pierwotnie miała odbyć sie 13 sierpnia w kolumbijskim Cali, jednak została odwołana. Nie udało się w Kolumbii, więc spróbowano w Polsce. Ostatecznie Łukasz Różański o pas mistrzowski zawalczy w Rzeszowie przed własną publicznością. 

Pierwszy pojedynek mistrzowski w Polsce od 7 lat 

Zaplanowana na 25 lutego walka Łukasz Różański – Oscar Rivas będzie pierwszym od siedmiu lat pojedynkiem o mistrzowski pas w boksie zawodowym, który odbędzie się w Polsce. Wówczas Krzysztof Głowacki stracił pas w konfrontacji z Ołeksandrem Usykiem z Ukrainy. Teraz Łukasz Różański na polskiej ziemi będzie chciał zdobyć tytuł mistrza świata i przejść do historii polskiego boksu. Będzie o to bardzo trudno, ponieważ faworytem będzie panujący czempion z Kolumbii. 

Różańskiego stać na sprawienie niespodzianki 

Łukasz Różański legitymuje się idealnym bilansem 14-0. Z tego aż 13 pojedynków kończył przed czasem, jednak na rozkładzie brakuje mu mocnych nazwisk. Teraz stanie przed szansą stoczenia rywalizacji o pas mistrzowski WBC wagi bridger. Jego rywalem będzie panujący czempion Oscar Rivas, który do tej pory ma bilans 28-1. Bardziej doświadczony pięściarz z Ameryki Południowej przegrał tylko raz, a na koncie ma aż 19 nokautów. W związku z tym 25 lutego w Rzeszowie możemy spodziewać się prawdziwych grzmotów. Obaj zawodnicy znani są z mocnego uderzenia, a o losach pasa mistrzowskiego może przesądzić dosłownie jeden cios. 

Po odwołaniu walki 13 sierpnia wydawało się, że Polak może stracić szansę na walkę swojego życia. W tym temacie długo panowała cisza. Ostatecznie po wielu tygodniach oczekiwań pojawiły się pierwsze pogłoski o tym, że Andrzej Wasilewski pracuje nad zorganizowaniem walki w Polsce. Teraz można oficjalnie to potwierdzić. Szef KnockOut Promotions poinformował, że gala odbędzie się 25 lutego w Rzeszowie, skąd pochodzi Różański. Trybuny będą dodatkowym wsparciem dla Polaka, który chce przejść do historii. Przed nim ostatnie tygodnie przygotowań do walki z niewygodnym Kolumbijczykiem. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...