Radosław Paczuski poznał rywala na gali KSW 70. Mocne zestawienie

Strona głównaSporty walkiMMARadosław Paczuski poznał rywala na gali KSW 70. Mocne zestawienie

Nie od dziś wiadomo, że 28 maja na gali KSW 70 w Łodzi do klatki wejdzie Radosław Paczuski. Długo nieznane pozostawało jednak nazwisko oponenta, z którym przyjdzie mu się zmierzyć. Ostatecznie padło na Jasona Wilnisa, który w przeszłości pokonał między innymi obecną gwiazdę UFC – Israela Adesanyę.

Mocne zestawienie

Mimo że zarówno jeden, jak i drugi zawodnik znajdują się na początku swojej zawodowej kariery w MMA, obaj zawodnicy odnosili w przeszłości triumfy w kick-boksingu. Radosław Paczuski jest byłym mistrzem federacji FEN w formule K-1, a także byłym mistrzem organizacji DSF Kicboxing Challenge. W świecie mieszanych sztuk walki majowe starcie będzie dla niego jednak dopiero czwartym pojedynkiem. Póki co jest niepokonany, a dwie z trzech wygranych odnotowywał przed czasem. Jason Wilnis jest z kolei byłym czempionem holenderskiej federacji sportów walki It’s Showtime, a także byłym mistrzem popularnej organizacji kick-bokserskiej – GLORY. W MMA stoczył zaledwie dwa boje i – tak jak Polak – nie odniósł do tej pory porażki. Jeden triumf odnotował wskutek decyzji sędziowskiej, a drugi przez techniczny nokaut.

Trudne zadanie przed Paczuskim

Radosław Paczuski stanie 28 maja z pewnością przed najcięższym wyzwaniem od początku swojej przygody z MMA. Jason Wilnis ma na swoim koncie między innymi zwycięstwa z takimi gwiazdami sportów walki jak Israel Adesanya czy Alex Pereira. Mimo wszystko to Polak uznawany jest według zakładów bukmacherskich STS za faworyta. Kurs na to, że wyjdzie on zwycięsko z tego pojedynku wynosi 1,55, podczas gdy stawka na triumf holendra to 2,45.

Emocje gwarantowane

Biorąc pod uwagę umiejętności kick-bokserskie zawodników, starcie Paczuskiego z Wilnisem zapowiada się naprawdę ekscytująco. Możemy spodziewać się, że pojedynek ten głównie będzie toczył się w płaszczyźnie stójkowej na najwyższym poziomie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...