Radosław Paczuski poznał rywala na gali KSW 70. Mocne zestawienie

Strona głównaSporty walkiMMARadosław Paczuski poznał rywala na gali KSW 70. Mocne zestawienie

Nie od dziś wiadomo, że 28 maja na gali KSW 70 w Łodzi do klatki wejdzie Radosław Paczuski. Długo nieznane pozostawało jednak nazwisko oponenta, z którym przyjdzie mu się zmierzyć. Ostatecznie padło na Jasona Wilnisa, który w przeszłości pokonał między innymi obecną gwiazdę UFC – Israela Adesanyę.

Mocne zestawienie

Mimo że zarówno jeden, jak i drugi zawodnik znajdują się na początku swojej zawodowej kariery w MMA, obaj zawodnicy odnosili w przeszłości triumfy w kick-boksingu. Radosław Paczuski jest byłym mistrzem federacji FEN w formule K-1, a także byłym mistrzem organizacji DSF Kicboxing Challenge. W świecie mieszanych sztuk walki majowe starcie będzie dla niego jednak dopiero czwartym pojedynkiem. Póki co jest niepokonany, a dwie z trzech wygranych odnotowywał przed czasem. Jason Wilnis jest z kolei byłym czempionem holenderskiej federacji sportów walki It’s Showtime, a także byłym mistrzem popularnej organizacji kick-bokserskiej – GLORY. W MMA stoczył zaledwie dwa boje i – tak jak Polak – nie odniósł do tej pory porażki. Jeden triumf odnotował wskutek decyzji sędziowskiej, a drugi przez techniczny nokaut.

Trudne zadanie przed Paczuskim

Radosław Paczuski stanie 28 maja z pewnością przed najcięższym wyzwaniem od początku swojej przygody z MMA. Jason Wilnis ma na swoim koncie między innymi zwycięstwa z takimi gwiazdami sportów walki jak Israel Adesanya czy Alex Pereira. Mimo wszystko to Polak uznawany jest według zakładów bukmacherskich STS za faworyta. Kurs na to, że wyjdzie on zwycięsko z tego pojedynku wynosi 1,55, podczas gdy stawka na triumf holendra to 2,45.

Emocje gwarantowane

Biorąc pod uwagę umiejętności kick-bokserskie zawodników, starcie Paczuskiego z Wilnisem zapowiada się naprawdę ekscytująco. Możemy spodziewać się, że pojedynek ten głównie będzie toczył się w płaszczyźnie stójkowej na najwyższym poziomie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...