STS KOD PROMOCYJNY

Paweł Stępień przed wielką szansą! Niedługo może zawalczyć o pas

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiBoksPaweł Stępień przed wielką szansą! Niedługo może zawalczyć o pas

Paweł Stępień w najbliższą sobotę zmierzy się w ringu w Birmingham z Joshuą Buatsim. Brytyjczyk jest obecnie pretendentem do pasa WBA wagi półciężkiej. Jeżeli Polak wygra, to uzyska tytuł challengera do pasa.

Dwóch niepokonanych

Paweł Stępień podejdzie do rywalizacji z Butuasim po długich przygotowaniach w Hiszpanii. Pierwotnie Polak miał zmierzy się w ringu z Callumem Smithem. 33-letni były mistrz wiata zrezygnował jednak z pojedynku z powodu kontuzji.

Teraz jednak Stępień dostanie szansę ku temu, aby wygrać i zostać pretendentem do mistrzostwa świata wagi półciężkiej federacji WBA. Zadanie jednak nie będzie proste. Butuasi to nie tylko pretendent do mistrzostwa, ale także brązowy medalista igrzysk olimpijskich w 2016 roku.

Wielkich nie było na liście

Obaj po raz ostatni do ringu wychodzili w ubiegłym roku. Stępień w sierpniu pokonał bez większych problemów Iago Kiziria podczas gali w Mrągowie. Wszystkie dotychczasowe walki zresztą miały miejsce w Polsce.

W ostatnich latach, nie licząc rywalizacji z Kizirią, Stępień rywalizował z wymagającymi rywalami byli nimi choćby Marek Matyja, Deneb Diaz (pojedynek o wakujący pas interkontynentalny IBF w wadze półciężkiej) oraz rywalizacja z Ezequielem Osvaldo Maderną.

Butuasi w swoim ostatnim starciu wygrał z Craigiem Richardsem. 30-latek ma na swoim rozkładzie głownie pięściarzy z bardzo pozytywnym bilansem. Mimo to nie rywalizował nigdy o pas. W sobotę okaże się, czy będzie maił taką okazję w najbliższym czasie.

Sprawdź typy na boks!

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...