STS KOD PROMOCYJNY

Pięć medali Polaków na mistrzostwach Europy w taekwondo

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiPięć medali Polaków na mistrzostwach Europy w taekwondo

Reprezentacja Polski w taekwondo zakończyła udział w mistrzostwach Europy w Tallinnie z pięcioma medalami na koncie. W kategorii seniorów srebro wywalczyła Aleksandra Kowalczuk, a brąz Dagmara Haremza. Kolejne trzy krążki dołożyli nasi juniorzy: Mikołaj Sokołowski, Anita Kamińska, Mateusz Chrzanowski. Wielu naszych reprezentantów kończyło swój udział na etapie ćwierćfinałów i byli o włos od medalu. 

Dwa seniorskie medale wśród pań 

Oczywiście najwięcej ważą dwa seniorskie medale zdobyte w stolicy Estonii. Co ciekawe, oba wywalczyły panie w kategorii wagowej +67 kilogramów. Świetnie spisała się Aleksandra Kowalczuk, czyli jedna z faworytek do miejsca na podium. Przez cały turniej szła jak burza i swoją pogromczynię spotkała dopiero w wielkim finale. Ostatecznie Polka musiała uznać wyższość Bułgarki Kaliny Bojadżijewej. Aleksandra Kowalczuk została wicemistrzynią Europy w taekwondo, co i tak jest świetnym wynikiem. 

W tej samej kategorii wagowej na najniższym stopniu podium uplasowała się Dagmara Haremza, dla której brąz mistrzostw Europy to także wielkie osiągnięcie. W półfinale Haremza musiała uznać wyższość swojej koleżanki z reprezentacji. 

Trzy medale w kategorii juniorów 

Równolegle ze zmaganiami seniorów w Tallinnie odbywały się mistrzostwa Europy juniorów. Najlepiej w tej kategorii z Polaków spisał się Mikołaj Sokołowski, który startował w kategorii wagowej do 78 kilogramów. Został wicemistrzem Europy. Do tego biało-czerwoni dołożyli jeszcze dwa brązowe medale. Anita Kamińska stanęła na najniższym stopniu podium kategorii do 46 kilogramów, a Mateusz Chrzanowski był trzeci w rywalizacji do 59 kilogramów

Za nami udane mistrzostwa Europy w wykonaniu reprezentantów Polski w taekwondo. To nie tylko pięć zdobytych medali, ale również aż ośmioro biało-czerwonych, którzy udział w imprezie kończyli dopiero w ćwierćfinale. Z nich najbliżej medalu był Antoni Sokołowski, który w ćwierćfinale po niezwykle zaciętej walce przegrał 1:2 z Niemcem Christosem Nitsasem. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...