Piotr Niedzielski zadebiutuje w organizacji Bellator. Mocny rywal Polaka

Strona głównaSporty walkiMMAPiotr Niedzielski zadebiutuje w organizacji Bellator. Mocny rywal Polaka

6 maja będzie miał miejsce debiut Piotra Niedzielskiego w amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki Bellator. Polak zmierzy się z Pedro Carvalho, byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego, jako zastępstwo za Khasana Askhabova, który uprzednio zgłosił niemożność wzięcia udziału w walce.

Trudny debiut Polaka

Pojedynek na gali Bellator 280 w Paryżu będzie dla „Niedzieli” premierowym występem pod sztandarem nowego pracodawcy. Trzeba przyznać, że od razu czeka go niełatwa przeprawa. Pedro Carvahlo, z którym ma się mierzyć Polak, cieszy się rekordem 12-5, z czego aż sześć wygranych starć kończył przez poddanie. Ponadto Portugalczyk ma całkiem spore doświadczenie, jeśli chodzi o występy w Bellatorze. Pewności siebie dodaje mu z pewnością fakt, że w przeszłości miał okazję walczyć nawet o pas mistrzowski organizacji. Walkę o trofeum jednak przegrał przez nokaut już w pierwszej rundzie. Niedzielski, którego bilans walk w MMA wynosi 16-4, jest jednak bardzo wszechstronnym zawodnikiem, który potrafi wygrać niemalże z każdym. Nasz reprezentant bez wątpienia będzie chciał się pokazać amerykańskiej publice od samego początku z dobrej strony.

Dobra forma Niedzielskiego

Niedzielski, znany przede wszystkim z występów w polskiej organizacji Babilon MMA, znajduje się obecnie w życiowej formie. Zawodnik z Poznania cieszy się obecnie serią ośmiu zwycięstw z rzędu. Ostatni raz wchodził do oktagonu we wrześniu poprzedniego roku. Znokautował wówczas w drugiej rundzie Ivana Vulchina.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...