Piotr Strus blisko KSW? Były zawodnik ACA apeluje o angaż

Strona głównaSporty walkiMMAPiotr Strus blisko KSW? Były zawodnik ACA apeluje o angaż

Piotr Strus, znany przede wszystkim z występów w rosyjskiej organizacji ACA, od pewnego czasu nie jest związany kontraktem z żadną organizacją MMA. Polak apeluje o walkę w KSW.

Renomowane nazwisko

Piotr Strus (15-7-2, 1 NC) należy do ścisłej czołówki polskich zawodników MMA występujących na co dzień w dywizji średniej. Zawodnik warszawskiego WCA Fight Team przez długi czas miał okazję występować w renomowanej organizacji ACA, jednak wskutek rosyjskiej agresji zbrojnej w Ukrainie postanowił rozwiązać swój kontrakt z rosyjskim pracodawcą. Strus w przeszłości mierzył się między innymi z takimi zawodnikami jak Rafał Haratyk, Ibragim Chuzhigaev czy Albert Duraev. Ostatnio jednak zanotował dwie porażki z rzędu i to z tym samym rywalem – wspomnianym wcześniej Haratykiem.

Strus vs Billstein w KSW?

Strus za pośrednictwem mediów społecznościowych nawołuje do nawiązania rozmów z organizacją KSW w sprawie podpisania z nim kontraktu. Sam zawodnik wskazuję przy tym także swojego potencjalnego rywala, którym miałby być Jonas Billstein (21-8-1). Zestawienie Niemca z Polakiem planowano już kiedyś w organizacji ACA, jednak ostatecznie do walki nie doszło. Biorąc pod uwagę doświadczenie i poziom umiejętności obu zawodników, ich starce zapowiadałoby się naprawdę interesująco.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...