Piotr Strus blisko KSW? Były zawodnik ACA apeluje o angaż

Strona głównaSporty walkiMMAPiotr Strus blisko KSW? Były zawodnik ACA apeluje o angaż

Piotr Strus, znany przede wszystkim z występów w rosyjskiej organizacji ACA, od pewnego czasu nie jest związany kontraktem z żadną organizacją MMA. Polak apeluje o walkę w KSW.

Renomowane nazwisko

Piotr Strus (15-7-2, 1 NC) należy do ścisłej czołówki polskich zawodników MMA występujących na co dzień w dywizji średniej. Zawodnik warszawskiego WCA Fight Team przez długi czas miał okazję występować w renomowanej organizacji ACA, jednak wskutek rosyjskiej agresji zbrojnej w Ukrainie postanowił rozwiązać swój kontrakt z rosyjskim pracodawcą. Strus w przeszłości mierzył się między innymi z takimi zawodnikami jak Rafał Haratyk, Ibragim Chuzhigaev czy Albert Duraev. Ostatnio jednak zanotował dwie porażki z rzędu i to z tym samym rywalem – wspomnianym wcześniej Haratykiem.

Strus vs Billstein w KSW?

Strus za pośrednictwem mediów społecznościowych nawołuje do nawiązania rozmów z organizacją KSW w sprawie podpisania z nim kontraktu. Sam zawodnik wskazuję przy tym także swojego potencjalnego rywala, którym miałby być Jonas Billstein (21-8-1). Zestawienie Niemca z Polakiem planowano już kiedyś w organizacji ACA, jednak ostatecznie do walki nie doszło. Biorąc pod uwagę doświadczenie i poziom umiejętności obu zawodników, ich starce zapowiadałoby się naprawdę interesująco.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...