Polacy z czterema złotymi medalami na turnieju im. Feliksa Stamma

Strona głównaSporty walkiBoksPolacy z czterema złotymi medalami na turnieju im. Feliksa Stamma

Reprezentanci Polski wywalczyli cztery złote medale na zakończonym właśnie Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma. Zawody stanowiły dla biało-czerwonych główny sprawdzian przed Igrzyskami Europejskimi, które w tym roku odbędą się w Polsce. Po złote medale sięgnęli: Agata Kaczmarska (+81 kg), Aneta Rygielska (66 kg), Natalia Rok (50 kg) oraz Damian Durkacz (71 kg). Ponadto biało-czerwoni wywalczyli kilka srebrnych medali. 

Trzy złota w rywalizacji kobiet

Po trzy złote medale sięgnęły reprezentantki Polski. Wywalczyły je kolejno: Agata Kaczmarska (+81 kg), Aneta Rygielska (66 kg) i Natalia Rok (50 kg). Pierwsza z nich w boju o złoto pokonała reprezentacyjną koleżankę Martynę Jancelewicz. Aneta Rygielska okazała się wyraźne lepsza od Fatii Benmessahel z Francji, którą pokonała 5:0. Natalia Rok pokonała Zlatislavę Chukanovą-Georgievą z Bułgarii i tym samym zbliżyła się do powołania na Igrzyska Europejskie. 

Polki na turnieju im. Feliksa Stamma wywalczyły jeszcze dwa srebrne medale. W rywalizacji finałowej wyższość swoich rywalek musiały uznać Wiktoria Rogalińska (54 kg) i Julia Chutorjanskaja (70 kg). Łącznie reprezentantki Polski zdobyły w Pułtusku siedem krążków. Trener Tomasz Dylak z pewnością ma spore powody do zadowolenia i trudny orzech do zgryzienia. Już niedługo musi podać finalną kadrę na IE 2023. 

Damian Durkacz ze złotem w rywalizacji mężczyzn

Mniej powodów do radości mieliśmy w rywalizacji mężczyzn. Jako jedyny po złoto sięgnął Damian Durkacz (71 kg), który w wielkim finale pokonał kolegę z reprezentacji Cezarego Znamca. Ostatecznie zakończyło się 5:0. Srebrne medale w Pułtusku zdobyli również Jarosław Iwanow (57 kg) i Jakub Słomiński (51 kg)

Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma rozegrany został już po raz 37. Pięściarze z wielu krajów walczyli o cenne medale. Zawody zorganizowano w Pułtusku. Była to doskonała okazja do dokonania przeglądu polskiej kadry oraz do stoczenia przez pięściarzy wielu wymagających pojedynków. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...