STS KOD PROMOCYJNY

Polacy z czterema złotymi medalami na turnieju im. Feliksa Stamma

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksPolacy z czterema złotymi medalami na turnieju im. Feliksa Stamma

Reprezentanci Polski wywalczyli cztery złote medale na zakończonym właśnie Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma. Zawody stanowiły dla biało-czerwonych główny sprawdzian przed Igrzyskami Europejskimi, które w tym roku odbędą się w Polsce. Po złote medale sięgnęli: Agata Kaczmarska (+81 kg), Aneta Rygielska (66 kg), Natalia Rok (50 kg) oraz Damian Durkacz (71 kg). Ponadto biało-czerwoni wywalczyli kilka srebrnych medali. 

Trzy złota w rywalizacji kobiet

Po trzy złote medale sięgnęły reprezentantki Polski. Wywalczyły je kolejno: Agata Kaczmarska (+81 kg), Aneta Rygielska (66 kg) i Natalia Rok (50 kg). Pierwsza z nich w boju o złoto pokonała reprezentacyjną koleżankę Martynę Jancelewicz. Aneta Rygielska okazała się wyraźne lepsza od Fatii Benmessahel z Francji, którą pokonała 5:0. Natalia Rok pokonała Zlatislavę Chukanovą-Georgievą z Bułgarii i tym samym zbliżyła się do powołania na Igrzyska Europejskie. 

Polki na turnieju im. Feliksa Stamma wywalczyły jeszcze dwa srebrne medale. W rywalizacji finałowej wyższość swoich rywalek musiały uznać Wiktoria Rogalińska (54 kg) i Julia Chutorjanskaja (70 kg). Łącznie reprezentantki Polski zdobyły w Pułtusku siedem krążków. Trener Tomasz Dylak z pewnością ma spore powody do zadowolenia i trudny orzech do zgryzienia. Już niedługo musi podać finalną kadrę na IE 2023. 

Damian Durkacz ze złotem w rywalizacji mężczyzn

Mniej powodów do radości mieliśmy w rywalizacji mężczyzn. Jako jedyny po złoto sięgnął Damian Durkacz (71 kg), który w wielkim finale pokonał kolegę z reprezentacji Cezarego Znamca. Ostatecznie zakończyło się 5:0. Srebrne medale w Pułtusku zdobyli również Jarosław Iwanow (57 kg) i Jakub Słomiński (51 kg)

Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma rozegrany został już po raz 37. Pięściarze z wielu krajów walczyli o cenne medale. Zawody zorganizowano w Pułtusku. Była to doskonała okazja do dokonania przeglądu polskiej kadry oraz do stoczenia przez pięściarzy wielu wymagających pojedynków. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...