Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w amatorskim MMA

Strona głównaSporty walkiMMAPolska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w amatorskim MMA

Na przełomie marca i kwietnia w Warszawie doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami Międzynarodowej Federacji MMA (IMMAF) oraz władzami Stowarzyszenia MMA Polska. Efektem tego spotkania było przyznanie Polsce prawa organizacji mistrzostw Europy w amatorskim MMA, które mają się odbyć w przyszłym roku. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent IMMAF Kerrith Brown oraz prezes MMA Polska Martin Lewandowski. 

Kiedy odbędą się mistrzostwa Europy w Polsce?

Choć kwestia organizacji Mistrzostw Europy IMMAF 2023 w amatorskim MMA w Polsce jest niemal przesądzona, to wciąż nie poznaliśmy konkretnej daty tego wydarzenia. Obecnie prowadzone są rozmowy nad tym, kiedy dokładnie rozegrane zostanie wydarzenie. Wiele wskazuje na to, że mistrzostwa Europy mogłyby być imprezą towarzyszącą Igrzyskom europejskim, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Rywalizacja w amatorskim MMA może być wydarzeniem demonstracyjnym. Same igrzyska odbędą się w dniach 21 czerwca – 3 lipca 2023 roku. 

W trakcie spotkania doszło do wizytacji polskich aren sportowych, które zrobiły wrażenie na przedstawicielach Międzynarodowej Federacji MMA. Bez wątpienia pod kątem niezbędnej infrastruktury jesteśmy przygotowani na organizację imprezy rangi mistrzostw Europy. Ponadto uczestnicy spotkania odwiedzili Polski Komitet Olimpijski, Polską Agencję Antydopingową, a także Witolda Bańkę, który jest obecnie prezesem Światowej Agencji Antydopingowej. 

O czym jeszcze dyskutowano na spotkaniu?

Organizacja mistrzostw Europy to nie jedyny temat, który poruszano. Martin Lewandowski w rozmowach z Kerrithem Brownem skupiał się także na planach rozwojowych MMA w Polsce, jako pełnoprawnej i coraz popularniejszej dyscypliny sportowej. Wzajemna wymiana doświadczeń na tym polu to coś, co może pomóc w rozwoju MMA oraz innych pokrewnych sportów walki w Polsce. Jest także szansą na zwiększenie popularności Polaków w prestiżowych federacjach międzynarodowych. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...