Poznał kolejnego przeciwnika. Mateusz Gamrot z walką wieczoru podczas!

Autor
Strona głównaSporty walkiMMAPoznał kolejnego przeciwnika. Mateusz Gamrot z walką wieczoru podczas!

Mateusz Gamrot podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas zmierzy się z Rafaelem Fizievem. Pojedynek zaplanowano na 23 września 2023 roku.

Pół roku oczekiwań

Polski zawodnik czekał na propozycję walki dość długo. Ostatni raz w oktagonie pojawił się w marcu 2023 roku. Wówczas to Gamrot pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Jalina Turnera. Warto jednak od razu podkreślić, że „Gamer” do oktagonu wszedł na zastępstwo.

Wcześniej, podczas UFC 280 zmierzył się z Beneilem Dariushem i przegrał przez decyzję. Tym samym przerwał serię czterech kolejnych zwycięstw. Mimo to Polak nadal jest wysoko sklasyfikowany w rankingu UFC. Obecnie zajmuje w nim 7. miejsce w wadze lekkiej. Może je poprawić pod koniec września.

Wówczas to Gamrot wyjdzie po raz kolejny do oktagonu. Jego rywal jest minimalnie wyżej sklasyfikowany w rankingu UFC. Zajmuje on w nim szóstą lokatę.

Łatwo nie będzie

Trzeba przyznać, że Polak nie będzie miał prostej przeprawy z najbliższym rywalem. Rafael Fiziev także rywalizował po raz ostatni w marcu. Dał jednak świetny, choć przegrany pojedynek z Justinem Gaetjem. Ich rywalizacja została uznana za walkę wieczoru.

Fiziev do ostatniego pojedynku legitymizował się sześcioma kolejnymi zwycięstwami. To już samo w sobie pokazuje, że „Gamera” czeka trudny bój. Fiziev może mu napsuć bardzo dużo krwi. Nie oznacza to jednak, że Gamrot jest na straconej pozycji. Wszystko wyjaśni się 23 września 2023 roku.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...