STS KOD PROMOCYJNY

Poznał kolejnego przeciwnika. Mateusz Gamrot z walką wieczoru podczas!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMAPoznał kolejnego przeciwnika. Mateusz Gamrot z walką wieczoru podczas!

Mateusz Gamrot podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas zmierzy się z Rafaelem Fizievem. Pojedynek zaplanowano na 23 września 2023 roku.

Pół roku oczekiwań

Polski zawodnik czekał na propozycję walki dość długo. Ostatni raz w oktagonie pojawił się w marcu 2023 roku. Wówczas to Gamrot pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Jalina Turnera. Warto jednak od razu podkreślić, że „Gamer” do oktagonu wszedł na zastępstwo.

Wcześniej, podczas UFC 280 zmierzył się z Beneilem Dariushem i przegrał przez decyzję. Tym samym przerwał serię czterech kolejnych zwycięstw. Mimo to Polak nadal jest wysoko sklasyfikowany w rankingu UFC. Obecnie zajmuje w nim 7. miejsce w wadze lekkiej. Może je poprawić pod koniec września.

Wówczas to Gamrot wyjdzie po raz kolejny do oktagonu. Jego rywal jest minimalnie wyżej sklasyfikowany w rankingu UFC. Zajmuje on w nim szóstą lokatę.

Łatwo nie będzie

Trzeba przyznać, że Polak nie będzie miał prostej przeprawy z najbliższym rywalem. Rafael Fiziev także rywalizował po raz ostatni w marcu. Dał jednak świetny, choć przegrany pojedynek z Justinem Gaetjem. Ich rywalizacja została uznana za walkę wieczoru.

Fiziev do ostatniego pojedynku legitymizował się sześcioma kolejnymi zwycięstwami. To już samo w sobie pokazuje, że „Gamera” czeka trudny bój. Fiziev może mu napsuć bardzo dużo krwi. Nie oznacza to jednak, że Gamrot jest na straconej pozycji. Wszystko wyjaśni się 23 września 2023 roku.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...