STS KOD PROMOCYJNY

Rafał Haratyk zadebiutuje w KSW. Będzie walczył w czeskim Trzyńcu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMARafał Haratyk zadebiutuje w KSW. Będzie walczył w czeskim Trzyńcu

Rafał Haratyk 14 października w czeskim Trzyńcu zadebiutuje w organizacji KSW. Polski zawodnik MMA zmierzy się wówczas z doświadczonym Chorwatem Ivanem Erslanem. Walka odbędzie się podczas gali KSW 87. Zakontraktowano ją w wadze półciężkiej. Faworytem wydaje się być Chorwat, który dwukrotnie był pretendentem do tytułu w wadze półciężkiej.

Pierwszy raz Rafała Haratyka w KSW

Choć za Rafałem Haratykiem (16-5-2, 4 KO, 5 Sub) już 23 zawodowe pojedynki, to jednak dopiero teraz zadebiutuje w organizacji KSW. W swojej karierze był m.in. pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi średniej w organizacji Ares FC. Z MMA związany jest od 2010 roku. Do tej pory walczył dla takich organizacji jak m.in.: ACA, Babilon MMA, EFC czy też FEN. Swoje pojedynki toczył m.in. w dalekiej Republice Południowej Afryki, Francji, Rosji, Kazachstanie i Białorusi. Teraz po raz pierwszy wejdzie do okrągłej klatki KSW i będzie chciał pokonać doświadczonego rywala z Chorwacji. Do tej pory Rafał Haratyk walczył w kategorii średniej. Zdecydował się na przejście wyżej do kategorii półciężkiej i od razu zmierzy się z bardzo trudnym przeciwnikiem. 

Ivan Erslan liczy na trzecią walkę mistrzowską

Chorwat Ivan Erslan (13-2 1 NC, 9 KO, 1 Sub) to doświadczony zawodnik wagi półciężkiej, który już dwukrotnie stawał do walki o pas mistrzowski organizacji KSW. Obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu kategorii półciężkiej i z pewnością liczy na kolejną szansę. Mistrzem pozostaje Ibragim Czużigajew. Chorwat dla organizacji KSW stoczył już pięć pojedynków, z czego przegrał tylko dwie walki mistrzowskie z Tomaszem Narkunem i Ibragimem Czużigajewem. Oprócz tego w pokonanym polu pozostawił Darwina Rodrigueza, Przemysława Mysialę i Rafała Kijanczuka. Teraz będzie chciał pokonać Rafała Haratyka w jego debiucie. 

Aktualna karta walk KSW 87 w Trzyńcu

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 87 w Trzyńcu:

Walka wieczoru 

Darko Stosić vs Michal Marinek

Karta główna

Roman Szymański vs Leo Brichta

Ivan Erslan vs Rafał Haratyk

Filip Macek vs Oleksii Polishchuk

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...