STS KOD PROMOCYJNY

Rafał Wołczecki kontra Roberto Arriaza na gali we Wrocławiu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksRafał Wołczecki kontra Roberto Arriaza na gali we Wrocławiu

Na kilka dni przed galą we Wrocławiu Rafał Wołczecki poznał swojego przeciwnika. Będzie nim Roberto Arriaza z Nikaragui, który znany jest z siły ciosu i wiele z pojedynków wygrywa przed czasem. Oczywiście faworytem pojedynku, który odbędzie się 26 sierpnia, będzie niepokonany na zawodowych ringach Polak. Walka odbędzie się podczas gali, na której Ukrainiec Oleksandr Usyk zmierzy się z Brytyjczykiem Danielem Duboisem w obronie trzech pasów mistrzowskich wagi ciężkiej. 

Kim jest Roberto Arriaza?

Roberto Arriaza (19-7, 14 KO) to ciekawy zawodnik pochodzący z Nikaragui. Przede wszystkim na początku swojej kariery mógł być uznawany za spory talent. W pewnym momencie legitymował się bilansem 17-0 i stanął do walki o pas WBO Intercontinental wagi półśredniej. Niestety już w trzeciej rundzie przegrał przez nokaut z Egidjijusem Kavaliauskasem. Od tego czasu znajduje się na równi pochyłej. Z ostatnich dziewięciu pojedynków wygrał zaledwie dwa i jego bilans nie wygląda już tak efektownie. Ostatnią walkę Arriaza stoczył w czerwcu tego roku w szwajcarskiej Bazylei, gdzie został znokautowany w drugiej rundzie przez Fatona Vukshinaja.

Wołczecki zdecydowanym faworytem

Zdecydowanym faworytem najbliższego pojedynku wydaje się być Rafał Wołczecki (9-0, 6 KO). Wciąż pozostaje niepokonany na zawodowych ringach i we Wrocławiu powalczy o dziesiąte zwycięstwo. Po raz ostatni w ringu pojawił się w Białymstoku, gdzie już w drugiej rundzie przez TKO pokonał Pavla Albrechta. Rafał Wołczecki pochodzi z Wrocławia, dlatego podczas najbliższej gali powinien liczyć na żywiołowy doping swoich kibiców

Na gali we Wrocławiu zobaczymy jeszcze innych Polaków: Fiodora Czerkaszyna (22-0, 14 KO), Piotra Gudela (10-10-1, 1 KO), Damian Tymosz (7-2-1, 4 KO) i Konrad Czajkowski (2-0-1, 1 KO). Walką wieczoru będzie pojedynek Oleksandra Usyka z Ukrainy (20-0, 13 KO) z Brytyjczykiem Danielem Dubois (19-1, 18 KO), którego stawką będą pasy mistrzowskie wagi ciężkiej organizacji WBA, WBO i IBF. Gala we Wrocławiu będzie jednym z największych wydarzeń sportów walki w historii naszego kraju. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy