Rewanżowa walka Arkadiusza Wrzoska z Badrem Harim przerwana przez zamieszki na trybunach. Brak rozstrzygnięcia

Autor
Strona głównaSporty walkiRewanżowa walka Arkadiusza Wrzoska z Badrem Harim przerwana przez zamieszki na trybunach....

Napisać, że na tę walkę czekał cały świat kick-boxingu nie będzie przesadą. W belgijskim Hassel podczas gali Glory 80 doszło do rewanżu Arkadiusza Wrzoska z Badrem Harim. W pierwszej walce dość nieoczekiwanie Polak znokautował faworyzowaną legendę światowego kick-boxingu. Tym razem zawodnik o holendersko-marokańskich korzeniach miał wziąć rewanż na Polaku. Niestety została przerwana przez zamieszki na trybunach. Wciąż nie ma decyzji ws. ponownej walki pomiędzy tymi zawodnikami. 

Kto prowadził do momentu przerwania walki?

Od początku pojedynku Arkadiusz Wrzosek był dużo bardziej wyrównanym zawodnikiem w pojedynku z doświadczonym Badrem Harim, niż miało to miejsce kilka miesięcy wcześniej. W 2021 roku to rywal dominował i kilkukrotnie posłał Polaka na deski, jednak ten w drugiej rundzie nieoczekiwanie wyprowadził zaskakujący cios i znokautował rywala. Tym razem walka od początku była bardziej wyrównana, a Polak wydawał się kontrolować przebieg jej wydarzeń. Pod koniec drugiej rundy Arkadiusz Wrzosek popisał się wspaniałym latającym kolanem i posłał Badra Hariego na deski. Ten jednak zdołał się pozbierać. 

Według nieoficjalnych informacji po dwóch rundach na kartach wyników o wszystkich sędziów prowadził Polak i to on był bliżej odniesienia kolejnego spektakularnego i ważnego zwycięstwa w swojej karierze. Niestety w przerwie między 2. i 3. rundą doszło do niepokojących scen na trybunach. Kibice wszczęli bójkę i zaczęli rzucać w siebie krzesłami. Sytuacja na tyle wymknęła się spod kontroli, że sędziowie w trosce o bezpieczeństwo zawodników zdecydowali się na jej przerwanie. Następnie cała gala została odwołana, a w efekcie starć kibiców mieliśmy kilku rannych. Wciąż nie wiadomo, kto wszczął bójki, ani kiedy dojdzie do ponownego starcia pomiędzy tymi zawodnikami. 

Rewanż po sensacyjnym zwycięstwie w pierwszej walce

W Belgii doszło do rewanżu po tym, jak w pierwszej walce sensacyjnie wygrał Arkadiusz Wrzosek. Niestety tym razem nie mogliśmy zobaczyć końcowego rozstrzygnięcia w ringu, jednak liczymy na to, że niebawem Wrzosek i Badr Hari ponownie spotkają się w ringu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...