STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Romanowski znokautował Grzebyka. Podsumowanie gali KSW 72

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMARomanowski znokautował Grzebyka. Podsumowanie gali KSW 72

W walce wieczoru gali KSW 72 Tomasz Romanowski szybki rozprawił się z Andrzejem Grzebykiem i wygrał przez nokaut. Inne pojedynki rozgrywanego w Kielcach wydarzenia również przysporzyły kibicom wielu emocji. Jedną z ciekawszy walk była ta Dawida Śmiełowskiego z Patrykiem Kaczmarczykiem, którą przed czasem zakończył ten pierwszy. Jak potoczyły się wszystkie walki?

Robert Maciejowski vs Arkadiusz Kaszuba

Pierwszą walką wieczoru gali KSW 72 rozgrywanej w Kielcach było starcie Roberta Maciejowskiego z Arkadiuszem Kaszubą. Obaj zawodnicy stoczyli wyrównany pojedynek i na dobrą sprawę każdy z nich mógł poczuć się zwycięzcą. Ostatecznie sędziowie typowali w stosunku 2:1 na korzyść Roberta Maciejowskiego, który wygrał niejednogłośną decyzją. 

Hubert Szymajda vs Yann Liasse

W drugim pojedynku wieczoru Hubert Szymajda walczył z reprezentantem Luksemburga Yannem Liasse. Pojedynek rozegrano na pełnym dystansie i w końcówce dawały o sobie znak braki kondycyjne Polaka. To z premedytacją wykorzystywał Yann Liasse, który rozbijał Szymajdę i był zdecydowanie lepszy. Od początku starcia to on przejął inicjatywę w oktagonie i kwestią czasu wydawało się zakończenie tej walki przed czasem. Ostatecznie Polak dotrwał do końcowego gongu, jednak zasłużenie przegrał ten pojedynek jednogłośną decyzją sędziów. 

Patryk Surdyn vs Gustavo Oliveira

Trzeci pojedynek w Kielcach stoczyli Patryk Surdyn oraz Gustavo Olivieira z Portugalii. Faworytem przed tym starciem wydawał się być 25-letni zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego, jednak oktagon wszystko zweryfikował. Polak był zdecydowanie lepszy od faworyta i zdominował go na każdej płaszczyźnie. Główną bronią Olivieiry miał być parter, jednak tu również skuteczniej i mądrzej walczył Patryk Surdyn. Ostatecznie pojedynek potrwał na pełnym dystansie i Polak wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Wszyscy trzej typowali 30:26. 

Oumar Sy vs Bartłomiej Gładkowicz

Czwarty pojedynek przyniósł rywalizację Francuza Oumara Sy oraz Bartłomieja Gładkowiecza. Fighterzy walczyli w kategorii półciężkiej. Faworytem był niepokonany dotychczas Sy i widać było to w oktagonie. Od początku sprawiał lepsze wrażenie. Kontrolował walkę w stójce i przy dobrej sposobności sprowadzał ją do parteru. Na dominację Oumara Sy sporadycznie odpowiadał Bartłomiej Gładkowicz, ale zabrakło mu okazji do zakończenia walki przed czasem. Ostatecznie czwarty pojedynek w Kielcach zakończył się decyzją punktową. Jednogłośnie wygrał Oumar Sy i pozostał niepokonany na zawodowych ringach MMA

Sara Luzar-Smajić vs Emilia Czerwińska

Po czterech męskich pojedynkach przyszedł czas na starcie kobiet. W nim Emilia Czerwińska skrzyżowała rękawicę z Chorwatką Sarą Luzar-Smajić. Początek walki zapowiadał szachy, ponieważ żadna z zawodniczek nie chciała mocniej zaatakować. Z czasem zaznaczała się przewaga Polki, która jeszcze w pierwszej rundzie posłała rywalkę na deski. Ta wstała i sędzia dopuścił do dalszej walki. Kolejne dwie rundy były wyrównane, jednak przewagę w całym pojedynku zachowała Emilia Czerwińska. Tym samym wygrała jednogłośną decyzją sędziów. To jej drugie zwycięstwo w MMA. 

Michał Pietrzak vs Brian Hooi

W kolejnej walce Michał Pietrzak skrzyżował rękawice z Brianem Hooi z Curacao. Pojedynek lepiej rozpoczął Polak, który popisał się efektownym wysokim kopnięciem. Brian Hooi jakoś się odratował i chwilę później posłał Michała Pietrzaka na deski. Polak jeszcze wstał, ale chwilę później Brian Hooi ruszył ze zdwojoną mocą, przeniósł walkę do parteru i znokautował Pietrzaka w pierwszej rundzie. Walka zakończyła się serią uderzeń na głowę. Za nami efektowny debiut fightera z Curacao w federacji KSW

Dawid Śmiełowski vs Patryk Kaczmarczyk

Kibice mma w Polsce ostrzyli sobie zęby na przedostatni pojedynek tego wieczoru. W nim mierzyli się Dawid Śmiełowski i Patryk Kaczmarczyk. Smaczku walce dodawał fakt, że miała ona być kulminacją konfliktu, który od jakiegoś czasu narastał między zawodnikami. Pierwsza runda była jeszcze spokojna, jednak punktowo przewagę wydawał się mieć Patryk Kaczmarczyk, który popisał się efektownym obaleniem. Druga runda zaczęła się bardzo podobnie i znów Kaczmarczyk był na górze, jednak rywalowi udało się wydostać z klinczu. Następnie Dawid Śmiełowski zaskoczył rywala potężnym kopnięciem frontowym na wątrobę. Kaczmarczyk upadł na deski, a sędzia przerwał pojedynek. Śmiełowski wygrał stracie przez TKO w drugiej rundzie

Tomasz Romanowski vs Andrzej Grzebyk

Walką wieczoru było starcie Tomasza Romanowskiego z Andrzejem Grzebykiem. Początek był spokojny, a obaj fighterzy wzajemnie badali się kopnięciami. Niewielką przewagę wydawał się mieć Romanowski, który częściej rozpoczynał ataki. W końcu udało mu się zepchnąć Grzebyka pod siatkę i wyprowadzić skuteczny cios. Mocny lewy sierpowy posłał rywala na matę, a tam Romanowski dopełnił dzieła ciosami na głowę. Sędzia słusznie przerwał pojedynek, a Romanowski wygrał po kapitalnym nokaucie. 

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala KSW odbędzie się już 20 sierpnia. Podczas eventu KSW 73 w Warszawie walczyć będzie m.in. Arkadiusz Wrzosek, czyli nowa gwiazda federacji. Zawodnik K-1 kilka tygodni temu podpisał kontrakt z KSW. Ponadto na warszawskim Torwarze będziemy oglądać m.in.: Daniela Rutkowskiego, Artura Szczepaniaka i Radosława Paczuskiego. Karta walk wygląda naprawdę imponująco. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...