Ruchała zawalczy w domu. KSW 85 w Nowym Sączu.

Strona głównaSporty walkiRuchała zawalczy w domu. KSW 85 w Nowym Sączu.

Organizacja potwierdziła, że zaplanowana na 19 sierpnia gala SW 85 odbędzie się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Na swoim terenie

Rywalizacja odbędzie się więc w rodzinnym mieście aktualnego mistrza kategorii piórkowej, Roberta Ruchały. Ten stanie do obrony pasa. Jego rywal nie jest jeszcze znany. Pewne jest za to, że będzie to walka główna gali w Nowym Sączu.

To druga walka, jaką Ruchała odbędzie przed własną publicznością. Ostatnia miała miejsce niecały rok temu, w październiku 2022 roku. Wówczas to Ruchała pokonał doświadczonego Damiana Stasiaka podczas gali KSW 75. To otworzyło mu drogę do mistrzowskiego tytułu.

Przed nim pierwsza obrona

Dla Ruchały będzie to zarazem pierwsza obrona pasa katergori piórkowej w karierze. W końcu pas zdobył nie tak dawno temu, dokładniej w marcu tego roku. Wówczas zmierzył się on z Lom-Alim Eskievem. Swojego przeciwnika pokonał na mistrzowskim dystansie.

Walka została wybrana pojedynkiem wieczoru. 25-letni Ruchała zaliczył więc kolejne zwycięstwo, już szóste w KSW. Miał on już okazje dziewięć razy pojawić się w oktagonie i za każdym razem nie udało się znaleźć od niego lepszego.

Karta walk KSW 85 w Nowym Sączu

65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała (9-0, 1 KO) – TBA

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...