STS KOD PROMOCYJNY

Ruchała zawalczy w domu. KSW 85 w Nowym Sączu.

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiRuchała zawalczy w domu. KSW 85 w Nowym Sączu.

Organizacja potwierdziła, że zaplanowana na 19 sierpnia gala SW 85 odbędzie się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Na swoim terenie

Rywalizacja odbędzie się więc w rodzinnym mieście aktualnego mistrza kategorii piórkowej, Roberta Ruchały. Ten stanie do obrony pasa. Jego rywal nie jest jeszcze znany. Pewne jest za to, że będzie to walka główna gali w Nowym Sączu.

To druga walka, jaką Ruchała odbędzie przed własną publicznością. Ostatnia miała miejsce niecały rok temu, w październiku 2022 roku. Wówczas to Ruchała pokonał doświadczonego Damiana Stasiaka podczas gali KSW 75. To otworzyło mu drogę do mistrzowskiego tytułu.

Przed nim pierwsza obrona

Dla Ruchały będzie to zarazem pierwsza obrona pasa katergori piórkowej w karierze. W końcu pas zdobył nie tak dawno temu, dokładniej w marcu tego roku. Wówczas zmierzył się on z Lom-Alim Eskievem. Swojego przeciwnika pokonał na mistrzowskim dystansie.

Walka została wybrana pojedynkiem wieczoru. 25-letni Ruchała zaliczył więc kolejne zwycięstwo, już szóste w KSW. Miał on już okazje dziewięć razy pojawić się w oktagonie i za każdym razem nie udało się znaleźć od niego lepszego.

Karta walk KSW 85 w Nowym Sączu

65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała (9-0, 1 KO) – TBA

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...