Sebastian Przybysz poznał rywala na KSW 69. Będzie nim Zuriko Jojua

Strona głównaSporty walkiMMASebastian Przybysz poznał rywala na KSW 69. Będzie nim Zuriko Jojua

Mistrz KSW kategorii koguciej, Sebastian Przybysz, poznał przeciwnika, który 23 kwietnia stanie przed szansą odebrania mu pasa. Reprezentant Polski skrzyżuję rękawice z Zuriko Jojuą, Gruzinem, który mimo tego, że do polskiej organizacji mieszanych sztuk walki dołączył stosunkowo niedawno, już zdążył wyrobić sobie markę. Starcie będzie walką wieczoru.

Nie będzie trylogii z Wikłaczem

Pochodzący z Gdańska zawodnik pierwotnie mierzyć miał się o trofeum z Jakubem Wikłaczem, jednak wskutek problemów zdrowotnych niedoszłego pretendenta włodarze KSW zmuszeni byli zrezygnować z tego zestawienia. Gdyby walka doszła do skutku, stanowiłaby trzecią potyczkę między polskimi prospektami. Do tej pory każdy z nich jednokrotnie wychodził z oktagonu zwycięsko. W takich okolicznościach do oktagonu w kwietniu wejdzie Jojua, który w lutym dał się poznać polskiej publiczności mieszanych sztuk walki z bardzo dobrej strony.

Trudne zadanie przed Polakiem

Sebastian Przybysz (9-2) nie będzie miał przed sobą łatwego zadania. Mimo że czempion KSW odniósł ostatnio serię sukcesów, z pewnością nie może zlekceważyć Zuriko Jojui (8-1). Gruzin po raz ostatni poniósł porażkę na zawodowej scenie w 2017 roku. Ostatnio z kolei efektownie poddał Shamila Banukayeva, przez co błyskawicznie zyskał okazję zagarnięcia pasa mistrzowskiego już w swojej drugiej walce dla KSW.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...