Sebastian Przybysz poznał rywala na KSW 69. Będzie nim Zuriko Jojua

Strona głównaSporty walkiMMASebastian Przybysz poznał rywala na KSW 69. Będzie nim Zuriko Jojua

Mistrz KSW kategorii koguciej, Sebastian Przybysz, poznał przeciwnika, który 23 kwietnia stanie przed szansą odebrania mu pasa. Reprezentant Polski skrzyżuję rękawice z Zuriko Jojuą, Gruzinem, który mimo tego, że do polskiej organizacji mieszanych sztuk walki dołączył stosunkowo niedawno, już zdążył wyrobić sobie markę. Starcie będzie walką wieczoru.

Nie będzie trylogii z Wikłaczem

Pochodzący z Gdańska zawodnik pierwotnie mierzyć miał się o trofeum z Jakubem Wikłaczem, jednak wskutek problemów zdrowotnych niedoszłego pretendenta włodarze KSW zmuszeni byli zrezygnować z tego zestawienia. Gdyby walka doszła do skutku, stanowiłaby trzecią potyczkę między polskimi prospektami. Do tej pory każdy z nich jednokrotnie wychodził z oktagonu zwycięsko. W takich okolicznościach do oktagonu w kwietniu wejdzie Jojua, który w lutym dał się poznać polskiej publiczności mieszanych sztuk walki z bardzo dobrej strony.

Trudne zadanie przed Polakiem

Sebastian Przybysz (9-2) nie będzie miał przed sobą łatwego zadania. Mimo że czempion KSW odniósł ostatnio serię sukcesów, z pewnością nie może zlekceważyć Zuriko Jojui (8-1). Gruzin po raz ostatni poniósł porażkę na zawodowej scenie w 2017 roku. Ostatnio z kolei efektownie poddał Shamila Banukayeva, przez co błyskawicznie zyskał okazję zagarnięcia pasa mistrzowskiego już w swojej drugiej walce dla KSW.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...