STS KOD PROMOCYJNY

Serbsko-słowacki pojedynek na KSW 84!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiSerbsko-słowacki pojedynek na KSW 84!

Poznaliśmy kolejne zestawienie podczas lipcowej gali KSW 84 w Gdyni. W oktagonie zmierzą się Darko Stošić i Štefan Vojčák. Starcie zapowiada się niezwykle ciekawie, szczególnie że Słowak jeszcze w karierze nie przegrał.

Pretendent vs. niepokonany

Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie patrząc przede wszystkim na niedawną przeszłość Darko Stošicia. Serb do niedawna był na szczycie listy kategorii ciężkiej. Znokautował Michała Kitę, a następnie nie dał szans Michałowi Andryszakowi. Stanął do walki z Philem De Friesem o mistrzowski pas, jednak musiał uznać wyższość Anglika.

Vojček z kolei jest niepokonany w oktagonach MMA. To jednak nie jest ostatni sukces, jakim legitymizuje się Słowak. W 2021 roku rywalizował w Abu Zabi w mistrzostwach świata w jiu-jitsu, które zdołał wygrać. Vojček będzie więc niezwykle wymagającym przeciwnikiem dla Serba. To zestawienie gwarantuje niesamowite emocje w oktagonie.

Pas na szali

Kibice poznali już, w zdecydowanej większości zestaw głównej karty walk podczas KSW 84. Jedyną niewiadomą pozostaje rywal w co-main evencie zbliżającej się wielkimi krokami gali, zaplanowanej na 15 lipca.

Na swojego przeciwnika czeka Sebastian Przybysz. Najciekawszą, a zarazem najbardziej cenną walką będzie pojedynek Phila De Friesa z Szymonem Bajorem. Anglik stanie z Polakiem do obrony mistrzostwa KSW wagi ciężkiej.

Karta walk KSW 84 w Gdyni

Walka wieczoru

120,2 kg: Phil De Fries (23-6, 1NC, 6 KO) – Szymon Bajor (24-9, 10 KO)

Karta główna

  • 61,2 kg: Sebastian Przybysz (11-3, 5 KO) – TBA
  • 83,9 kg: Cezariusz Kęsik (13-3, 10 KO) – Damian Janikowski (7-5, 5 KO)
  • 120,2 kg: Darko Stošić (17-6, 11 KO) – Štefan Vojčák (6-0, 2 KO)
  • 83,9 kg: Bartosz Leśko (12-3-2, 2 KO) – Nemanja Nikolić (9-0-1, 4 KO)
  • 77,1 kg: Krystian Kaszubowski (10-3, 2 KO) – Henry Fadipe (13-10-1, 9 KO)
  • 65,8 kg: Damian Stasiak (13-9, 1 KO) – Pascal Hintzen #8 (8-2)
  • 61,2 kg: Bruno Augusto dos Santos (10-4, 1 KO) – Gustavo Oliveira (8-1, 4 KO)
  • 83,9 kg: Borys Dzikowski (3-0, 2 KO) – Damian Mieczkowski (1-0, 1 KO)
  • 61,2 kg: Patryk Chrobak (3-3, 2 KO) – Miłosz Melchert (2-1, 2 KO)
Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...